Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyhamar nem fogsz génmódosított kelbimbót enni

888.hu

2016.05.03. 20:48

A hétfõi kiszivárogtatás miatt valószínûleg leállnak a Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Partnerségi (TTIP) tárgyalások. Egyhamar nem jön szembe velünk a piacon az amerikai, génmódosított kelbimbó...

A francia kereskedelmi miniszter szerint a Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Partnerségről (TTIP) szóló szabadkereskedelmi tárgyalások végét jelentheti, hogy tegnap titkos dokumentumok szivárogtak ki.

Matthias Fekl szerint a tárgyalások befagyasztása a legvalószínűbb lépés az USA részéről. A miniszter azt is kifogásolta, hogy az EU sokkal nagyobb kedvezményeket nyújtana Amerikának, mint fordítva – 2015-ben ez komoly feszültségeket eredményezett.

A Greenpeace által kiszivárogtatott dokumentumok tartalmáról itt írtunk részletesebben:

Génmódosított kaját fogunk enni?

A TTIP tárgyalások eddig is csak döcögtek. A francia kereskedelmi miniszter szerint

ha ma ütnék nyélbe a megállapodást, akkor rosszul járnánk."

A franciák természetesen amiatt is aggódnak, hogy a mezőgazdaságra hogyan fog hatni a TTIP megkötése. Amennyiben az amerikai mezőgazdasági termékek elárasztják Európát, a jóval drágább francia termékek nem lesznek versenyképesek.

Az Európai Bizottság arra törekszik, hogy még idén november előtt megszülessen a megállapodás. Miért pont akkor? Mert november 8-án elnökválasztás lesz az USA-ban, és az EU még ezelőtt szeretne egyezségre jutni.

Ahhoz, hogy a TTIP életbe lépjen, – az USA-n kívül –mind a 28 tagország aláírása szükséges. Az egyezmény harmonizálná egy sor terület szabályozását, ezen felül pedig hatalmas exporttöbbletet generálna az Atlanti-óceán mindkét felén.

A kutatások szerint az EU várható haszna mintegy 119 milliárd euró, az USA várható haszna pedig 95 milliárd euró lenne.

Az ellenzők szerint azonban csak a nagy cégek járnának jól a megállapodással.

(BBC)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére