Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Belgium szigorítja a gázleállítási tervét, nagy baj van Németországban

888.hu

2022.06.23. 19:59

És afrika régóta nem látott üzemanyaghiánnyal küzd.

 

Tinne Van der Straeten szövetségi energiaügyi miniszter az ország gázkivonási tervének finomításán dolgozik, mivel nem minden vállalat tudja csak úgy elzárni a gázcsapját.

A terv célja, hogy jobban megértse a vállalatok képességeit és korlátait olyan vészhelyzet esetén, amikor a gázhiány kényszerleálláshoz vezet. Ebben az esetben a nagyfogyasztók fokozatosan, részben vagy egészben lekapcsolódnának a gázhálózatról.

 

 

 

Kihirdették csütörtökön Németországban a földgázellátási válsághelyzet második, riasztási fokozatát az Oroszországból érkező szállítások jelentős csökkenése miatt.

Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter berlini tájékoztatóján kiemelte, hogy az Ukrajna ellen háborúzó Oroszország fegyverként használja az energiát, fel akarja srófolni az árakat, és megosztottságot akar előidézni az Ukrajna mellett kiálló országok körében.

Moszkva ezért csökkentette a németországi földgázexportot, ami „külső sokkhatásként” gázellátási zavart okoz. A piac még képes a zavar kezelésére, az ellátás így biztosított, de

ha még nem is érezzük, gázválságban vagyunk”

– mondta a miniszter, aláhúzva, hogy Oroszország „gazdasági támadást” indított Németország ellen.

 

 

 

Az afrikai kontinens 125,3 milliárd hordó bizonyított nyersolajkészletnek ad otthont, a lista élén Líbia, Nigéria és Algéria áll.

A földrész meglévő finomítói közül azonban sokan teljesen leálltak, vagy csökkentett kapacitással finomítják az olajat.

Dél-Afrika esetében a Sapref finomító jelentette be februárban, hogy márciusra felfüggeszti a finomító teljes működését, és a létesítmény és eszközeinek értékesítésére törekszik. Leállítása előtt márpedig ez adta a dél-afrikai olajfinomítás 35 százalékát. A CITAC afrikai energetikai tanácsadó cég szerint a dél-afrikai olajimport a következő évben várhatóan meg fog háromszorozódni.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére