Orbán Viktor: új szabályok lépnek életbe jövő héten a kijárási korlátozás helyett
2020.04.24. 08:59
Fokozatosan és szigorú menetrend mellett újraindíthatjuk az életet
– mondta Orbán Viktor. A miniszterelnök kiemelte, fontos a szakemberek tanácsait figyelembe venni, és a politikusoknak figyelniük kell arra, hogy ne változzanak át „botcsinálta virológusokká”.
Egyetlen beteg emberről sem mondunk le.
– hangsúlyozta. Ezért is készültek fel a kórházi ágyak felszabadításával a védekezés első szakaszában arra, ha véletlenül mégis elszabadulna a vírus, az egészségügy készen áll a legrosszabb forgatókönyvre.
A második szakaszban fokozatosan, szigorú menetrend mellett újraindulhat az élet Magyarországon – fejtette ki a kormányfő. Ennek az a feltétele, hogy az újraindítás időszakában is meg tudják védeni a leginkább veszélyeztetett időseket, krónikus betegeket és a nagyvárosokban élőket. Rájuk vonatkozóan speciális szabályokat kell kigondolni, ezek kialakítása gőzerővel zajlik – tette hozzá.
Orbán Viktor elmondta, a húsvétkor kipróbált önkormányzati többletjogosítványok kapcsán, mivel összességében jó tapasztalatnak bizonyultak, az ezt követő hétvégéken is rendelkeznek majd az önkormányzatok, azonban május 4. után feltehetőleg általános szabályozásra lehet szükség.
A gazdaság helyzetével kapcsolatban kiemelte, hogy a kormány a munkahelyekre koncentrál, hiszen „ha nincs munka, nincs semmi, ha van munka, minden van”. A kormányfő gyors gazdasági kilábalásban bízik.
A csütörtöki EU-csúcs kapcsán egyértelműsítette, Magyarország egyetlen plusz forintot sem kapott a járvánnyal kapcsolatos védekezésre, csak a már lehívott pénzeket lehet átcsoportosítani az egészségügyre. Szerinte, a legfontosabb dolgokról nem sikerült megállapodniuk, azonban arról született döntés, hogy a hétéves költségvetést átcsoportosítják, rugalmasítják a költségvetési tervezést, illetve
mindenki több pénzt fog befizetni, Magyarország is.
Az EU-n belüli segélyezés kapcsán azonban továbbra sem született konszenzus.
Megítélése szerint komoly hatalmi harcok zajlanak Brüsszelben arról, ki mennyit keressen hazánkon.
Brüsszelt a bürokraták szállták meg, ott az észszerűség tere korlátozottabb
– fogalmazott, hozzátéve: „itt mindig Soros György kezét kell látni a dolgokban”. Ezzel kapcsolatban a hét legfontosabb hírének nevezte Soros György írását a járvány gazdasági következményeinek kezeléséről. Ezt a 2-es számú „Soros-tervnek” nevezte. Soros szerint arra van szükség – idézte -, hogy az EU nagy kölcsönöket vegyen fel, amelyek alapösszegét nem is kellene visszafizetni, viszont lejárat nélküli kamatot kellene fizetni utánuk, „amíg élünk, addig fizetünk”. „A kamatot szeretik ők nagyon” – fogalmazott. A kormányfő ezt a pénzügyi javaslatot legalább olyan veszélyesnek nevezte, mint amilyen a migránsbetelepítési terv volt.
„Magyarország nem kér a hitelekből, erős lábakon állunk” – zárta a miniszterelnök az interjút.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Holnap kezdődik Gyurcsány bűnöző ügyvédjének büntetőpere
Hosszú idő és Gyurcsány elítélt bűnöző ügyvédjének rengeteg jogi trükkje után március 2-án megkezdődik a költségvetési csalással vádolt Czeglédy Csaba pere. Most bemutatjuk, hogyan jutottunk el idáig, és milyen bűncselekményeket követhetett el Czeglédy, akit korábban egyszer már jogerősen elítéltek. Fontos kérdés: vajon pártfinanszírozásra használhatták a csalással szerzett pénzt?
A fertőzöttek száma a világon 114 millió, a halálos áldozatoké meghaladja a 2,53 milliót
Világszerte 114 067 979 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 530 723, a gyógyultaké 64 418 462 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai alapján.
Az Európai Néppárt a járvány közepén is csak ideológiai vitákkal foglalkozik
Elege lett a Fidesznek Brüsszel hozzáállásából – hívta fel a figyelmet Novák Katalin.