Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Lomnici: A Békemenet megmutatta, hogy a nemzeti tábornak vannak még tartalékai

Horváth József György

2018.03.17. 11:50

A csütörtöki Békemenet felemelõ és kivételesen jól sikerült esemény volt a nemzet fõvárosában, és azt is demonstrálta: a nemzeti tábornak vannak tartalékai, muníciója - jelentette ki ifjabb Lomniczi Zoltán egy pénteki lakossági fórumon, a Heves megyei Kiskörén.

A Békemenetet szervező Civil Összefogás Fórum (CÖF) szóvivője mintegy 100 fős hallgatósága előtt kiemelte: bár az előkészületeket minden eddiginél több nehézség és provokáció kísérte, kuriózum, hogy ennyien vettek részt rajta, nem valami ellen tiltakozva, hanem egy ügy mellett kiállva.

A csütörtöki demonstráció hangulata mindenkinek azt üzente: "nyugalom, biztonság, békesség és öröm lehet Magyarországon, ha megmaradnak a mostani viszonyok" – fogalmazott. Ennek "csak egy része, bár fontos eleme, hogy hazánk nem fogadja be és engedi letelepedni illegális bevándorlók tömegeit" – tette hozzá.

Kiemelte: 2015 előtt volt egy olyan jogos képzet, hogy a menekülteknek a genfi egyezmény és a magyar alaptörvény szerint meg kell kapniuk az oltalmazotti státuszt, de amint véget ér a polgárháború vagy az üldöztetés a hazájukban, ők visszatérnek oda. Ám az azóta érkezők nem akarnak elmenni innen, sőt családegyesítés címén még több embert igyekeznek magukkal hozni – mondta. A menekülteket és az illegális bevándorlókat nem szabad összekeverni – húzta alá, emlékeztetve, hogy sem a Bibliában, sem az uniós, illetve nemzetközi jogban nem létezik "letelepedéshez való jog".

Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy a népességfogyás tekintetében a világon talán Európa van a legrosszabb helyzetben. E probléma kezelésére az egyik lehetőség a betelepítés, a másik az őshonos nemzeti kisebbségek és családok támogatása, ösztönzése a gyermekvállalásra. Magyarország ez utóbbit képviseli, Brüsszel az előbbit, de "valahol meg kell állítani ezt az őrületet" – tette hozzá.

Európa szerinte az ultraliberalizmus és az iszlám szorításában él, és Magyarországnak "e fogó szorításában kell helytállnia". Ezért a biztonság, a migránsok távoltartása nem magától értetődő állapot, hanem "sok fronton megvívott háború eredménye" – mondta.

A kontinens nyugati tagállamaiban "civilizációk harca" zajlik: a zsidó-keresztény kultúrkör hagyományai védelemre szorulnak, míg "az iszlám nem csupán vallásként, de politikai hódító ideológiaként lép fel, leigázva a nem iszlám vallásúakat" – fogalmazott ifjabb Lomnici Zoltán.

Az április 8-i voksolásról szólva közölte: Magyarországon kozmopoliták küzdenek hazafiakkal, világpolgárok magyar polgárokkal. "A nemzeti oldal képviselői a hazáért, ezzel szemben az ellenzékiek közül vannak, akik egy oligarcha kegyeiért dolgoznak, mások pedig külföldieket szolgálnak", ezért egyszerű a választás. Az 1848-as és 1956-os hősök nem azért harcoltak és áldozták életüket, hogy most Sorosék kiárusítsák és migránsok tömegei szállják meg Magyarországot – mondta.

A fórumon Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője, egyben képviselőjelöltje arról beszélt: a magyar emberek újra és újra összefogtak és megtették azt, ami a megmaradáshoz kellett, úgy a tatárjárás és a török kiűzése, mint a szabadságharcok idején és napjainkban. "Az elmúlt ezer év helytállása és a Békemenet összefogása példa arra, hogyan maradhatunk fent ebben a hazában nemzetként a következő ezer évben" – fogalmazott.

 

A választók többsége továbbra is a kormány mellett áll

A Békemenettel sikerült megmutatni, hogy a magyarországi választók többsége továbbra is a kormány mellett áll – mondta Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítója, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) kuratóriumi elnöke az M1 aktuális csatornán pénteken.

Kiemelte, a Békemenettel üzentek, erőt mutattak Brüsszelnek és belföldre egyaránt. Szerinte rácáfoltak az "elbizakodott ellenzékre", amely azt hitte, hogy Hódmezővásárhely után senki nem mer megszólalni a nemzeti oldalon.

Az április 8-i országgyűlési választással kapcsolatban Csizmadia László úgy fogalmazott: "lejárt szavatosságú" vezetők próbálják ismét összefogni a "szocliberális oldalt".

A kuratóriumi elnök kifejtette, biztos benne, hogy a magyar nép nem fog ezekre a vezetőkre szavazni, a szavazatok "kerítést" jelentenek majd a Parlament körül, "hazaárulók nem fognak bekerülni az Országgyűlésbe" – hangsúlyozta.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére