Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az EP sorosista jelentéstevõje alapvetõ dolgokkal nem volt tisztában Magyarországgal kapcsolatban

Horváth József György

2018.01.09. 21:28

Befejezõdött a keddi megbeszélés Judith Sargentini európai parlamenti képviselõvel, aki a magyar jogállamiság helyzetérõl szóló jelentést készíti - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára Budapesten, a minisztérium épületében tartott sajtótájékoztatóján.

Magyar Levente felidézte: az EP e jelentés alapján dönti majd el, hogy megindítja-e az uniós alapszerződés 7. cikkelye szerinti eljárást, ami akár Magyarország uniós szavazati jogának megvonásához is vezethet.

A bevándorlás kérdésben éles konfliktus van egyes brüsszeli intézmények, politikusok, illetve Magyarország között. Magyarország nem kér a bevándorlásból. A magyar nép maga akarja eldönteni, hogy kikkel él együtt, és ezt többször is egyértelműen kinyilvánította. Ez az, ami irritál egyes brüsszeli politikusokat – közölte az államtitkár.

Magyarország jól tette, mikor az egyenes utat választotta, és nyíltan elutasította a kötelező bevándorlási kvótát, közben ugyanis az EU 28 tagállama közül 20 ország elfogadta ugyan, de nem hajtotta végre. Az áttelepítendőknek csupán a 25 százalékát sikerült elhelyezni, a kötelező kvóták rendszere tehát megbukott – jelentette ki.

Nem kívánjuk a bevándorlással együtt járó párhuzamos társadalmak problémáját a nyakunkba venni. Magyarország ebben nem vesz részt, éppen ezért indult ellene politikai támadás"

– mondta az államtitkár.

Nyilvánvaló, hogy az eljárás időzítése sem véletlen, hiszen néhány hónap múlva választások lesznek Magyarországon – fűzte hozzá.

Kérdésre válaszolva Magyar Levente elmondta: a megbeszélések az EP jelentéskészítőjével kifejezetten szívélyesek voltak, ugyanakkor az EP-képviselő meglepő módon alapvető információkkal nem volt tisztában, ezért magyar tárgyalópartnerei felajánlották segítségüket. Egyébként nem várnak túl sokat a megbeszélésektől, mert egyértelmű az elfogultság – fogalmazott a KKM parlamenti államtitkára.

A Fidesz szerint a Soros-hálózat embere azért utazott Budapestre, hogy nyomást gyakoroljon.

A nagyobbik kormánypárt keddi közleménye szerint "a Soros-hálózat embere" készíti a Magyarországot elítélő jelentést, amelynek valódi célja, hogy "rákényszerítse Magyarországot a Soros-terv" végrehajtására. "Sargentini a migránspárti politika egyik szószólója, aki többször kiállt a migránsok minél nagyobb számban történő befogadása és a betelepítési kvóta mellett." A Fidesz közlése szerint 2013-ban az egyik közösségi oldalon azt írta a politikus, hogy már tíz éve dolgozik együtt Soros György egyik szervezetével, és kifogástalan az együttműködésük. Más brüsszeli politikusokkal együtt "még a magyar határra és rendőrökre támadó terrorista, Ahmed H. kiszabadításért is akciózott" – írták.

Sargentini nem válaszolt érdemben az M1 kérdéseire

Judith Sargentini nem válaszolt érdemben az M1 csatorna arra vonatkozó kérdéseire, hogy milyen szervezetekkel találkozik Magyarországon, és befolyásolja-e a magyar migrációs politika a jelentés tartalmát.

Az M1 híradójában közölték: Judith Sargentinitől a csatorna riportere többször próbálta megkérdezni, hogy a Helsinki Bizottság, a Közép-európai Egyetem (CEU) és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) után ezúttal milyen szervezetekkel találkozik Magyarországon, mi alapján állította korábban, hogy az országban sérülnek az alapvető jogok, valamint, hogy a magyar kormány migrációs politikája befolyásolja-e a jelentés tartalmát, a képviselő azonban érdemben nem válaszolt a kérdésekre.

Tájékozódom, és ha mindent megtudtam, válaszolok

– mondta Judith Sargentini.

A hírműsorban felidézték: a zöldpárti képviselő tavaly áprilisban a Magyarországról szóló európai parlamenti vitanapon egyebek mellett azt mondta, Magyarországon bezárják a menekülteket, támadásoknak teszik ki őket, Magyarország elhagyta a demokrácia útját, de a hetes cikkely szerinti eljárással vissza lehet kényszeríteni oda.

A képviselőt az EP korábban azzal bízta meg, hogy készítsen jelentést Magyarországról. Ezért ősszel a Soros György milliárdos alapítványaitól is támogatást kapó Helsinki Bizottság és a TASZ képviselőjével, valamint a CEU elnökével is találkozott.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az M1-en ugyancsak kedden arról, hogy az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi (LIBE) bizottsága látogatást tesz Magyarországon, azt mondta, a testület tevékenysége "egy színház", és már kész van a Magyarországot elítélő jelentése.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére