Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tovább erõsödött Wilders bevándorlásellenes pártja

888.hu

2017.02.27. 20:58

Geert Wilders, a bevándorlásellenes Szabadságpárt vezetõje tovább növelte elõnyét a közvélemény-kutatások szerint. A március 15-i hollandiai választásokon Wilders pártja legerõsebb.
AMSZTERDAM, 20:58

Geert Wilders a bevándorlásellenes Szabadságpárt vezetője tovább növelte előnyét a közvélemény-kutatások szerint. A március 15-i hollandiai választásokon Wilders pártja legerősebb.

Európában 2017-ben három fontos választás is lesz, amelynek során a bevándorlásellenes erők komoly pozíciót harcolhatnak ki maguknak. Először Hollandiában, ahol Geert Wilders vezet, majd Franciaországban, ahol a Marie Le Pen vezette Nemzeti Frontnak egyre javulnak az esélyei – jelenleg úgy tűnik, hogy Le Pen nyerheti az elnökválasztás első fordulóját, és a másodikban is egyre jobbak az esélyei –, valamint Németország, ahol az Alternatíva Németországnak nevű bevándorlásellenes párt először kerülhet be a német parlamentbe.

Míg az elmúlt hetekben lehetett találkozni olyan közvélemény-kutatásokkal, amelyek szerint Wilders kezd veszíteni támogatottságából, a Peil.nl által mért adatok szerint Wilders előretörőben van. A Szabadságpárt 4 százalékot erősödött. Ezzel Wilders pártja vezeti a népszerűségi versenyt – írja a Bloomberg.

Wilderstől egyre inkább tartanak politikai ellenfelei, főként a kisebbségi kormányt alkotó liberális konzervatívok és koalíciós partnerük, a munkáspárt. Ez abból is látszik, hogy a kampány egyre inkább kezd jobbra tolódni. Egy vasárnapi televíziós vitán, amelyen a "mainstream" pártok vezetői vettek részt, még a korábban a bevándorlást támogató pártok is arra a következtetésre jutottak, hogy nem kellene befogadni több embert.

Jelenleg Wilders pártja a legnagyobb, ám annyira sok párt van – tehát annyira széttöredezett a pártrendszer –, hogy így is csak 29 képviselőt tudnának küldeni a 150 fős alsóházba. Wilders-ék legnagyobb ellenfele, a liberálisok 25 főt tudnának bejuttatni a parlamentbe, a munkáspárt pedig mindössze 12 főt.

A liberális-munkáspárti koalíciónak 2013-2014-ben beszakadt a támogatottsága, amikor meghirdettek egy 22 milliárd eurós megszorítócsomagot. A kormánykoalíció a távozó képviselők miatt kisebbségbe került a parlamentben, ám így is Mark Rutte kormánya az első 1998 óta, amely kitölti ciklusát.

A következő holland kormány összetételét és vezetőjét egyelőre még képtelenség megtippelni, hiszen legalább 3-4 párt koalíciójára lesz szükség a 76 fős többség elérésére a parlamentben. Jelenleg 12 pártnak van esélye a bejutásra.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére