Tippeljetek, ki lett a legjobb nõi úszó

Tóth Dalma

2017.03.15. 14:26

Az illetõ sorozatban negyedszer nyerte el a legjobb nõi úszónak járó díjat az európai szövetség (LEN) éves szavazásán.
Természetesen Hosszú Katinka kapta a legjobb női úszónak járó díjat.

A 27 éves magyar versenyző négy aranyéremmel kezdte a 2016-os szezont a londoni Európa-bajnokságon, majd három aranyat és egy ezüstöt gyűjtött a riói olimpián – ráadásul 400 méter vegyesen világcsúccsal diadalmaskodott –, majd hét elsőséggel zárta a windsori rövidpályás világbajnokságot.

A férfiaknál a brit Adam Peaty először végzett a szavazás élén, a brit sportoló ugyancsak világrekorddal győzött Rióban 100 méter mellen.

A műugróknál a 31 éves Tania Cagnotto sorozatban hatodszor, összességében pedig hetedszer végzett a szavazás élén. Az olimpia után visszavonult.

A vízilabdázóknál a férfiak körében  a szerb válogatottal tavaly Európa- és olimpiai bajnok, világkupagyőztes Filip Filipovic nyert. A nőknél a kategória győztese 2015 után ismét az olaszokkal ötkarikás ezüstérmes Roberta Bianconi lett.