Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szeptemberben bíróság elé áll Simon Gábor, az MSZP egykori elnökhelyettese

Bokor Gábor

2016.06.29. 09:36

A vádhatóság letöltendõ börtönbüntetés kiszabását indítványozta a politikusra.

Szeptember 21-én kell megjelennie Simon Gábornak, az MSZP egykori elnökhelyettesének és bűntársának a bíróságon. 

Simon Gábor ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt március elején emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség. A vádhatóság letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozta az MSZP volt elnökhelyettesére, akit hamis magánokirat nyolcrendbeli felhasználásának vétségével, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással is vádolnak. A főügyészség Simon esetében a pénzbüntetést és a közügyektől történő eltiltást is indítványozta. A volt politikus jelenleg a legenyhébb kényszerintézkedés, a lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt áll.

A Központi Nyomozó Főügyészség szerint Simon rövid idő alatt 267 millió forint bevétel szerzett, ami után nem fizette be a személyi jövedelemadót és az egészségügyi hozzájárulást. Ezzel 120 millió forintnyi hátrányt okozott a költségvetésnek. 

Simon 2008 januárjától 2009 áprilisáig több min 570 ezer eurót és 160 ezer dollárt vitt ki Grazba. A pénzt egy helyi bankban helyezte el, és azt állította, hogy az saját vagyona. 2014 februárjában derült ki, hogy mintegy 240 millió forintnyi devizát őriz egy osztrák bankban anélkül, hogy arról vagyonnyilatkozataiban írt volna.

Kihallgatása során nem vallotta be, hogy miként jutott a tetemes készpénzhez, majd az eljárás során befizetett több mint 128 millió forintnyi adóhátralékot. A főügyészség jogsegélykérelemmel próbálta feltárni a politikus Svájcban tartott vagyonát is, ám Simon nem járult hozzá, hogy a svájci hatóságok tájékoztassák a magyar ügyészséget. Az alpesi ország törvényei szerint csak akkor adhatnak ki adatokat, ha az érintett ezt írásban engedélyezi.

Az ügyben még érintett K. Józsefet a Főügyészség felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással vádolja. A férfit a Simon számára kiállított, bissau-guineai útlevél és az annak segítségével a MagNet Bankban elhelyezett mintegy 75 millió forint értékű deviza kapcsán vonhatják felelősségre. K. József a 2014 tavaszán gyanús körülmények között elhunyt Welsz Tamás barátja volt.

Az alvilággal összefüggésbe hozható Welsz Tamás egy rendőrautóban halt meg, miután mérget vett be. Öngyilkossága előtt számos dokumentumot adott át a hatóság embereinek. 

(Magyar Idők)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére