Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szaúd-Arábia is dönthet majd az emberi jogokról

Tóth Dalma

2016.10.26. 21:58

Az ENSZ Közgyûlése pénteken titkos szavazással dönt arról, hogy melyik országokkal tölti fel azt a 14 helyet, amely megüresedik a nemzetközi szervezet Emberi Jogi Tanácsában.
NEW YORK, 21:58

Az ENSZ Közgyűlése pénteken titkos szavazással dönt arról, hogy melyik országokkal tölti fel azt a 14 helyet, amely megüresedik a nemzetközi szervezet Emberi Jogi Tanácsában.

A tanácsnak 47 tagja van és most 14 tagot választanak meg. Az ázsiai-csendes-óceáni térség négy helyet kap majd a tanácsban, amire Irak, Szaúd-Arábia, Kína és Japán pályázott. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg mindegyik ország sikeresen pályázott mivel négy szabad hely van és négyen jelentkeztek rá.

A szaúdi légicsapások közel 4 000 civil halálát okozták Jemenben. Szaúd-Arábia uralja a légteret és nem engedik, hogy bármilyen nemzetközi szervezet vagy újságíró meglátogassa a háború sújtotta országot, hogy jelentést készíthessen.

Előfordult már olyan is, hogy az ENSZ-nek jelentéseket író szaúdi Mohammad Fahad Muflih al-Qahtanit 10 év börtönbüntetésre ítélték, mert azzal vádolták, hogy a jelentésekkel rontja az ország hírnevét.

Szaúd-Arábiában a homoszexuálisokat és azokat, akik az iszlámról más hitre térnek át halálra ítélhetik. Az ország a kivégzések tekintetében is az élen áll. Tavaly 157, idén eddig pedig 126 embert fejeztek le.
A szaúdi törvények engedélyezik a kövezést, a csonkítást és a kiskorúak halálbüntetését.

A szaúdi büntetőtörvénykönyv szerint a 15 évesnél idősebb gyerekek már felnőttnek számítanak, ezért ki lehet végezni őket. Az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának független szakértői szerint az ország továbbra sem bánik a lányokkal teljes jogú állampolgárként, és diszkriminálja őket. A szakértők azt is kiemelték, hogy a síita kisebbség jogai folyamatosan csorbát szenvednek: szinte semmi esélyük nincs arra, hogy iskolába menjenek, valamint az igazságszolgáltatási szervek és a hatóságok is diszkriminatívak velük.

Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában a kelet-európai országok számára fenntartott két helyért Oroszország mellett Horvátország és Magyarország verseng.

(The Washington Post, RT)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére