Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros a britek kisemmizése után most "tanácsokat" osztogat

Bokor Gábor

2017.06.20. 22:28

A híres, 1992-es font elleni spekulációja után ismét célba vette a brit gazdaságot Soros György.
LONDON, 22:28

A híres, 1992-es font elleni spekulációja után ismét célba vette a brit gazdaságot Soros György.

Soros György ismét akcióba lendült a briteknél, ugyanis mostanában arra apellál, hogy a gazdaság pillanatnyi gyengülése miatt talán megváltoztatható a nép többségének akarata, az unióból való kilépés.

Soros György 1992-ben egyszer már megtorpedózta a brit gazdaságot, annak sem lett jó vége. 25 évvel ezelőtt a milliárdos spekuláns arra játszott, hogy a britek szándéka – hogy az angol fontot 2,7 márka felett akarják tartani – nem tartható, így short pozíciókat kezdett felvenni az angol fonttal szemben. Az üzletember egyre nagyobb és nagyobb kölcsönöket vett fel, hogy növelje pozícióját. A brit kormány ezt észlelve tovább növelte az alapkamatát, ugyanis arra játszottak, hogy ezzel a lépéssel sikerül a nagymértékű eladói nyomást ellensúlyozniuk és nagy mértékű vételi nyomást teremteniük. A kamatok kifizetésekor észrevették, hogy nincs fedezet a font megvédésére, így gyakorlatilag Soros György térdre kényszerítette az angol jegybankot és keresett ezzel legalább 1 milliárd dollárt.

Soros György Brexittel kapcsolatos levelezéséből kiderül, hogy a spekuláns arra már nem számít, hogy a hétfőn megkezdett kilépési tárgyalások és az uniót elhagyó folyamat megszakad, azonban elmondása szerint az emberek véleménye a Brexitről megváltoztatható.

A népszavazás óta kiderült, hogy a brit gazdaság ellenálló volt az előre prognosztizált csökkenéssel szemben és úgy ahogy, de megtartotta értékét, és bár a font esett 25 centnyit az amerikai dollárral szemben a népszavazást követő napokban, azóta az is nagyjából visszatért a régi árfolyamára.

A brit gazdaság mutatói az idei év elejére kissé gyengültek. Az emelkedő árak és a csökkenő növekedés miatt arra kényszerültek a Bank of England, azaz a brit nemzeti bank vezetői, hogy növeljék a kamatot annak érdekében, hogy megállítsák az inflációt.

Soros erre azt mondta, hogy a nemzeti bank alábecsülte az infláció mértékét és most próbál meg felzárkózni. A spekuláns úgy számol, hogy a brit családok életszínvonala csökken és észre fogják majd venni, hogy egyre több a kiadásuk, eladósodottak lesznek és vissza kell fizetniük a kölcsöneiket.

A briteknek 2019 márciusáig van idejük arra, hogy befejezzék a Brexit-tárgyalásokat.

Theresa May kormányfő, ha hatalmon akar maradni, meg kell változnia és figyelembe kell vennie a fiatalok akaratát, akik jól fizető munkahelyekre akarnak kerülni. A briteknek mindenképp az EU egységes piacában kell maradniuk"

– mondta Soros.

A spekuláns elmondta még, hogy a britek és az unió végleges elszakadása között legalább öt év van, ez idő alatt legalább egy választás lesz még. Ha minden jól megy, akkor azelőtt sikerül ismét összejönnie a nemzetközösségnek és a szigetországbelieknek, mielőtt késő lesz.

(Reuters)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére