Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Merkel: az Európai Unió közös jövõje mindennél fontosabb

Tóth Dalma

2017.06.22. 17:18

A német kancellár szerint fontosabb az Európai Unió huszonhét bennmaradó tagállamának közös jövõje, mint a Brexit. Theresa May viszont azt reméli, hogy a brüsszeli csúcstalálkozó az Egyesült Királysággal folytatott kiválási tárgyalásokról fog szólni.
BRÜSSZEL, 17:18

Merkel szerint fontosabb az Európai Unió huszonhét bennmaradó tagállamának közös jövője, mint a Brexit. Theresa May viszont azt reméli, hogy a brüsszeli csúcstalálkozó az Egyesült Királysággal folytatott kiválási tárgyalásokról fog szólni.

Csütörtökön kezdődött az uniós vezetők kétnapos Brüsszeli találkozója. A német kancellár az összejövetel előtt kijelentette, hogy a megbeszélésen az elsődleges prioritás az EU közös jövője lesz, a Brexit pedig csak másodlagos téma – írja az MTI.

Olyan időszakban kerül sor erre a tanácskozásra, amikor a tagállamok mindegyikében növekszik a gazdaság. [...] Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy az emberek érezzék a változást a munkahelyteremtés és a biztonság terén egyaránt"

– jelentette ki Angela Merkel a sajtótájékoztatóján.

Theresa May szerint a Brexit fontosabb

Theresa May brit miniszterelnök úgy vélekedett, hogy rendkívül konstruktív volt az első egyeztetés a kilépési tárgyalásokon, amelyek hétfőn kezdődtek meg Brüsszelben az Európai Unió és a szigetország képviselői között.

Elmondta továbbá, hogy az esti ülésen ismertetni fogja kormánya terveit az állampolgári jogok biztosításáról. Javaslatot fogunk tenni az Egyesült Királyságban élő uniós, illetve a brit állampolgárok jogainak védelmére – tudatta a kormányfő. Theresa May hozzátette, hogy szerinte ez a mai találkozó arról fog szólni, hogy London milyen új kapcsolatokat tud kiépíteni európai szövetségeseivel.

Mark Rutte holland miniszterelnök reményét fejezte ki, hogy az Egyesült Királyság valamilyen formában a kilépés után is része marad az egységes belső piacnak és a vámuniónak, ugyanis ha nem így történik, az ártani fog többek között Hollandia gazdaságának is.

Angolbarát vagyok [...] Utálom a Brexitet minden egyes szempontból, de ez egy szuverén döntés, a demokráciával nem lehet vitatkozni"

– fogalmazott.

Macron a közös védelemre helyezné a hangsúlyt

Emmanuel Macron francia elnök leszögezte, hogy meg kell erősíteni az Európai Unió védelmi dimenzióját, határozott előrelépésre van szükség a közös védelmi alap és az állandó együttműködési struktúrák terén. Kijelentette, hogy "védelmező Európára" van szükség, és kulcsfontosságúnak nevezte az együttműködést a terrorellenes küzdelem, a migráció és a védelem területén.

Macron emellett arról is beszélt, hogy jóval szigorúbban kellene ellenőrizni a külföldi befektetéseket bizonyos stratégiai ágazatokban. Mint mondta, támogatja a szabadkereskedelmet, Európának azonban fel kell lépnie a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok ellen.

Charles Michel belga kormányfő leszögezte: "meg kell mutatni, hogy Európa erős és megoldást tud kínálni a kihívásokra".

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére