Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mentené a menthetõt a Jobbik, megszavazzák az alkotmánymódosítást

Pörge Béla

2016.10.11. 17:58

Egyetértés alakult ki a kormánypártok és a Jobbik között az Alaptörvény módosításában a keddi, ötpártira tervezett, de végül három párt részvételével zajló egyeztetésen.

A Népszabadság melletti kiállás, és az enyhén szólva mérsékelt, már-már bojkottra buzdító népszavazási (metrós) kampány után a Jobbik azt már nem meri megtenni megmaradt szavazóival, hogy ne támogassa az alkotmánymódosítást.

Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője a tanácskozást követően azt nyilatkozta:

egyetértés volt abban, hogy az Országgyűlésnek kell döntenie arról, hogy a nem magyar és nem uniós állampolgárok hogyan élhetnek Magyarországon. Nem Brüsszel és nem az ENSZ, hanem a magyar hatóságok dönthetik el, hogy egy harmadik országbeli állampolgár egyedi kérelmének helyt adnak-e."

Kósa Lajos szerint a felmerülő jogtechnikai kérdések az érdemi vitát nem érintik, ezért úgy látja, a parlament november 8-án el fogja tudni fogadni a módosítást, amire az október 2-án létrejött Új Egység, a népszavazáson résztvevő 3,3 millió ember adott felhatalmazást.

Kifejtette azt is, hogy a pártok közötti egyeztetés kétszintű: Orbán Viktor a Fidesz elnökeként kétoldalú egyeztetéseket folytat a pártelnökökkel, a Fidesz frakciója pedig ötpárti egyeztetéseket kezdeményezett.

Kósa Lajos megjegyezte:

a szocialistákra ahogy eddig, az ország védelmében ezután sem lehet számítani."

Szóvá tette azt is, hogy az LMP megsértődött, miután egy senki által össze nem hívott hétfői egyeztetésre mentek el.

Hétfőn, sajtótájékoztatóján Vona Gábor is támogathatónak ítélte a kormány alaptörvény-módosító javaslatát.

A keddi egyeztetés után Volner János, a Jobbik frakcióvezetője úgy értékelt, hogy az Alaptörvény módosításával az ország érdemi jogi védelmet kap a betelepítési kvótákkal szemben. Kitért arra, hogy nemzetközi jogászok véleményét és a német alkotmánybíróság állásfoglalását is osztják, amely szerint a tagállami alkotmány magasabb rendű, mint egy másodlagos uniós jogforrás.

Az egyeztetésen a KDNP-t Harrach Péter frakcióvezető képviselte, az MSZP és az LMP távol maradt.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére