Két újabb érmet nyertek a magyarok Rióban

2016.09.17. 10:45

Sikeres napon vannak túl a magyar paralimpikonok.

Pénteken megszületett az első aranyérmünk, aztán magyar idő szerint az éjjeli órákban még két érmet nyertek a magyar sportolók, így reggelre már 18 éremnél jár a küldöttség a paralimpián.

Az esti programban Vereczkei Zsolt az S5-ös sérültségi kategóriában bronzérmes lett 50 méter háton a riói paralimpián. A rutinos úszó hetedik olimpiáján vesz részt, ezúttal szabadkártyával indulhatott. Minden paralimpián sikerült érmet szereznie, amin elindult, és a sor Rióban sem szakadt meg.

Vereczkei 1992-ben, 1996-ban és 2000-ben aranyérmes lett, azóta pedig sorozatban ez a negyedik bronzérme. Az M5 csatornának így nyilatkozott a könnyeivel küzdve:

nehéz megszólalni. Sok nehézségen mentem keresztül az elmúlt pár hónapban. El sem hiszem, hogy sikerült érmet szereznem. Többször ránéztem, az eredményjelzőre, hogy jól látom-e, és a magyar szurkolókra, akik ünnepeltek. A célom az éremszerzés volt, de a délelőtt nem sikerült túl jól. Mégis erőre tudtam kapni, és negyven alá bejönni.”

Magyar idő szerint hajnalban ezüstérmesként végzett a Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva összeállítású magyar kerekesszékes tőrcsapat, miután a döntőben 45:28-ra kikapott a favorit Kínától. Krajnyák Zsuzsanna és Dani Gyöngyi párbajtőr csapatban már szerzett egy bronzérmet.

A magyar paralimpiai csapatnak ez már a 18. riói érme. Egy arany, nyolc ezüst- és kilenc bronzérmünk van eddig.