Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

ENSZ: 68 millió migráns indult útnak tavaly

Tóth Dalma

2018.06.19. 12:30

Tavaly két másodpercenként egy ember kényszerült arra, hogy elhagyja otthonát - derült ki az ENSZ Menekültügyi Fõbiztosságának kedden nyilvánosságra hozott jelentésébõl.

Tavaly két másodpercenként egy ember kényszerült arra, hogy elhagyja az otthonát – derült ki az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának kedden nyilvánosságra hozott jelentéséből.

Tavaly világszinten 68,5 millió migráns hagyta el az otthonát. Ez hárommillió fővel több, mint 2016-ban volt, amikor is 65,6 millió fő indult útnak. A növekedés főleg a Mianmarban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban és a Szíriában zajló konfliktusoknak köszönhető.

A migránsok kétharmada, pontosabban 68 százaléka 5 országból származik: Szíriából, Afganisztánból, Dél-Szudánból, Mianmarból és Szomáliából. A top 10 kibocsátó országok között még helyet foglal Szudán, a Kongói Demokratikus Köztársaság, a Közép-afrikai Köztársaság, Eritrea és Burundi.

Ha megoldást találhatnánk ebben a 10 országban a konfliktusra, vagy legalább közülük néhányra, csökkenhetne a migránsok száma ahelyett, hogy minden évben tovább növekszik"

– közölte Filippo Grandi menekültügyi főbiztos.

Az adatok azt mutatják, hogy minden egyes nap 44 400 ember dönt úgy, hogy elhagyja az otthonát, azaz két másodpercenként egy ember kel útra.

Világszinten jelenleg 3,1 millió ember vár arra, hogy elbírálják a menekültkérelmét.

Tavaly először fordult elő, hogy a legtöbb benyújtott menedékkérelem nem a szíriaiaktól jött, hanem az afgánoktól.

Világszinten 1,7 millió új menekültkérelmet nyújtottak be, a legtöbben az Egyesült Államokba mennének, ahova főleg a Közép-Amerikából átszökött migránsok nyújtották be menekültkérelmüket. Az Egyesült Államokat Németország követi, a dobogó harmadik fokára pedig Olaszország állhatott fel. Talán ezek után nem meglepő adat, hogy Németországban 45 százalékkal nőtt a migránstársadalom aránya.

A legtöbb migráns azonban még így is Törökországban él, ahol 3,5 millióra becsülik az arányukat. Ezért is fontos az EU és Törökország közötti menekültügyi megállapodás.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére