Lengyelország a nyolc között! Svájc - Lengyelország 1-1. Büntetõkkel 4-5

2016.06.25. 14:54

Megkezdõdött az egyenes kieséses szakasz a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon. Elsõként rögtön egy büntetõpárbajjal, amelyben legalább Lewandowski gólt lõtt.

Élő közvetítésünket alább olvashatják. Összegzésként: az első félidő a lengyeleké volt, de utána Svájc jobban rászolgált a továbbjutásra, mert több komoly lehetősége volt Svájcnak a találkozó azt követő részében. A futball azonban nem így működik, mert a büntetők a fáradt, ám ott hibátlanul teljesítő lengyeleket juttatták a negyeddöntőbe.

SVÁJC–LENGYELORSZÁG h.u. 1-1 (Blaszczikowsky 39' ill. Shaqiri 82'), büntetőkkel: 4-5

Krychowiak  BELÖVI! Lengyelország bejutott a legjobb nyolc közé!!!!!

Xhaka KIHAGYJA 1-1

Lewandowski (lengyel) 1-1, szépen a bal felsőbe!

Lichsteiner (svájc) 1-0

1-1 a végeredmény.

VÉGE! Az első nyolcaddöntőn jöhet az első büntetőpárbaj!

120. perc: majdnem gólt szereznek a lengyelek!!!! De hiába került túl Sommeren a labda, Blaszczikowsky nem tudta befejezni. A lengyelek inkább szeretnék a 11-eseket, de most nem látszott.

118. perc: Újabb hatalmas svájci helyzet, Derdiyok érkezett Seferovic balról belőtt labdájára, de nem találta el jól. Lengyel mázli!

117. perc: A 13. svájci szöglet (5 ellenében).

114. perc: 30 méterről svájci szabadrúgás, Derdiyok lövi fölé.

113. perc: Fabianski védi Derdiyok életveszélyes fejesét!!! Shaqiri adta a passzt!

112. perc: Viszont, akkor azért írjuk le: Lewandowski eddig sehol. Sok ideje lehet, hogy már nincs jól focizni.

109. perc:  Három svájci szöglet egymás után. Shaqiri szédületesen focizik. Jobbak a svájciak.

Svájci mezőnyfölény a hosszabbítás második félidejének elején.

106. perc: Seferovic helyzettel folytatódik a hosszabbítás.

Vége az első 15 percnek.

Nawalka mester újabb cseréje: Peszko be, Gorsicki le. Futottak kb. 13 km-et a lecserélt játékosok.

100. perc: Az első görcs, természetesen a lengyeleknél. Jön is az első csere: Jodlowiecz a begörcsölt Maczyinski helyett

Továbbra sincs lengyel csere!!! 98. perc.

98. perc: Azért óvatosak a csapatok.

96. perc: Shaqiri jó csel a 16-oson belül, de rosszul találta el. Svájci lehetőség!

Megkezdődött a hosszabbítás.

JÖHET A HOSSZABBÍTÁS. AZ ELSÕ MECCSEN AZ EGYENES KIESÉSBEN AZ ELSÕ!

93. perc: Lengyel szabadrúgás. Milik gyengén lövi 32 méterről.

4 perc a ráadás. Volt egy nagy svájci helyzet, de Embolo nem találta el kapásból a labdát.

86. perc: A lengyelek túlságosan visszaálltak, megbosszulta magát. nem volt még lengyel csere, míg a másik oldalon három is.

82. perc: 1-1, Shaqiri AZ ÉVTIZED GÓLJÁT LÖVI 15-16 méterről, középről, háttal állva a kapunak, OLLÓZVA a bal oldali kapufa alsó részét érintve vágódott a labda a hálóba. Jöhet a hosszabbítás?

78. perc. A két együttes 11-szer játszik egymással, ötször döntetlennel zártak a felek, de négy lengyel siker mellett csupán egyszer nyertek a svájciak. Most sem nekik áll a meccs, igaz pont most volt egy hatalmas svájci helyzet. Fernandes lövése kijött, majd Seferovic a kapufát találta el.

77. perc: A harmadik svájci csere: Behrami le, Fernandes be.

73. perc: 25 méterről svájci szabadrúgás. Rodriguez varázsolja a jobb fölső felé, de Fabianski úszik  a levegőben és hatalmasat véd!!!!! Szép volt!!!

71. perc: Piszczek lövése 20 méterről fölé megy.

70. perc: Mehmedi le, Derdiyok be a svájciaknál. Három csatárral a svájciak, előtte és utána is. Nagy svájci mezőnyfölény, helyzet nélkül.

65. perc: A svájciak birtokolják a labdát, de veszélytelenek. Visszaálltak a lengyelek, kontrára várnak. Fabianski közben Emboloval ütközött a levegőben. Ápolni kell. Jó a meccs, de kevés a helyzet.

58. perc: Csere: Embolo jön be Dzemaili helyett. Előtte Jedrzejczyk kapott egy jogtalan sárgát a lengyeleknél.

56. perc: Lewandowskit tarolja le Schär, csúnya volt Sárga.

54. perc: Blaszczykowski szédületes lövését Sommer kitolja! 15-16 méterről jött a lövés, nehéz dolga volt a kapusnak.

51. perc: Shaqiri a 16-os jobb oldali sarkából lő egy keményet, Fabianski védi a svájci lövését.

50. perc: Lewandowski egy helyben állva, két csel után és három svájcival a nyakán kapura lő, de Sommer véd.

FOLYTATÓDIK A MECCS - nincs csere.

SZÜNET - Jónak ígérkezik a második félidő.

40. perc: Kitámadtak a svájciak és bejött a lengyel taktika, mert a harmadik kontra újra gyors és most eredményes is volt. Szép támadás végén Milik hajolt le Grosikcki pontos beadásnál, így Blaszczykowski jobbról 12 méterről ember nélkül lőtt laposan a kapuba. 2 gólos a lengyel játékos az Eb-n!

38. perc: Dzemaili lövése megpattan, Fabianski fölé tolta. A szöglet után is volt svájci helyzet.

36. perc: Svájci szögletet követően 8 méterről középről Schär fejel Fabianski kezébe. Ha visszanézi, fájlalni fogja, hogy kimaradt.

33. perc: Ismét lengyel helyzet, egy svájci szabadrúgás után villámgyors lengyel támadás a saját kapu előteréből indulva, majd beívelés a jobb oldalról, Milik lövi fölé balról, kb. 8 méterről.

31. perc: Lengyel kontra végén kicsit maga mögé kapta  Grosicki a labdát, de két védő között 18-ról így is elég veszélyesen lőtt.

29. perc: Egy szöglet után az eddigi legnagyobb lengyel lehetőség, ám Krychowiak üresen, nyolc méterről fölé fejelt.

Saferovic is tud ám csoda dolgokat.

Még az első lengyel meccsen írtuk, hogy Lewandowski tud ám gólt lőni, azóta sem sikerült. Korábban igen.

19. perc: Lengyel szöglet után egy jó variáció, ám Blaszczykowski fölé lőtt.

15. perc: Helyzetek mind a két oldalon, de nem komolyak. Lüktető a meccs. A svájciak is megérkeztek, talán Lewandowski is, akinek még nincs gólja az Eb-n!

10. perc: Svájci akció a bal oldalon. A beadást Dzemaili az ötösön belülről az oldalhálóba pörgeti.

Eddig nem derült ki, de Szczesny továbbra is sérült, így Fabianski véd a lengyeleknél. Ha lesz mit!

6. perc: Lewandowski cselei után megint "majdnem" helyzet a svájci kapu előtt. Lendületes a lengyel együttes.

1 perc: Két keményen védekező csapat, nem várható sok gól, ha csak nincs változás. De az első percben a svájci védelem óriási hibája után majdnem vezet Lengyelország, Milik azonban 16 méterről az üres kapu fölé lőtt, mivel Sommer kint járt egy mentést követően. .

Megkezdődött a mérkőzés

Két veretlen csoportmásodik. Akár jó meccs is lehet az első nyolcaddöntő.

A svájciak még veretlenek az Eb-n. A magyar válogatotthoz hasonlóan zártak, de csak a második helyen az A csoportban. 1-0-ra verték Albániát, 1-1-re végeztek Romániával és 0-0-ra Franciaországgal.

A lengyelek is veretlenek, miután a világbajnok németekkel 0-0-át játszottak a C csoportban, előtte 1-0-ra verték Észak-Írországot, utána pedig ugyan ilyen arányban Ukrajnát.