Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Brüsszel megkezdte a Soros-terv végrehajtását

Bertha László

2017.09.06. 11:28

Junckerék csak egyféle szolidaritást ismernek: a bevándorlók befogadását.

Brüsszel továbbra sem hajlandó érdemi választ adni a magyar kérésre, miszerint az Európai Bizottság járuljon hozzá a határvédelemre fordított kiadásokhoz.

Ahogyan arról beszámoltunk, Orbán Viktor miniszterelnök nemrég levélben fordult az Európai Bizottság elnökéhez, Jean-Claude Junckerhez, hogy a brüsszeli testület 50 százalékban járuljon hozzá Európa határainak a védelméhez. A határvédelmi költségek eddig mintegy 270 milliárd forintot tettek ki.

Jean-Claude Juncker a Politicón közzétett válaszlevelében csak kitérő választ adott, mondván, az Európai Bizottság hajlandó „gyorsan” megvizsgálni a magyar kormány kérését. Mindezt úgy, hogy a bizottság egyik szóvivője már pénteken kijelentette:

Az Európai Unió továbbra sem finanszírozza határkerítések építését.”

Brüsszel láthatóan csak egyfajta szolidaritást ismer: a bevándorlók befogadását.

Szerda délelőtt a kvótaper kapcsán is megszületett az ítéletet, melyben a testület elutasította Magyarország és Szlovákia keresetét. Az Európai Bíróság döntése szerint a kvóták „hatékonyan és arányosan” járulnak hozzá Görögország és Olaszország terheinek csökkentéséhez, ezért alkalmasak a kitűzött célok elérésére.

Ennek ellenére a tények azt mutatják, hogy a kvótarendszer teljes kudarc, hiszen azt Máltán kívül egyetlen uniós ország sem teljesítette maradéktalanul. Ebből is látható: a bíróság nem jogi, hanem politikai döntést hozott.

Brüsszel megkezdte a Soros-terv végrehajtását

Soros György amerikai milliárdos egy korábbi írásában hat pontból álló tervet javasolt Európa számára, melyek között szerepel, hogy az Európai Uniónak évi 1 millió migráns befogadására kell berendezkednie, a terheket pedig „igazságosan kell elosztani” a tagállamok között.

Az évente több mint egymillió migráns letelepítése érdekében Soros úgy foglalt állást, hogy szerinte az EU-nak mozgósítania kell a civil szervezeteket, az egyházakat és a vállalkozásokat is. Soros azóta már Brüsszelbe is ellátogatott, ahol államfőknek kijáró körülmények között fogadták Junckerék.

Így történhetett az is, hogy az Európai Parlament liberális képviselőcsoportjának migrációval kapcsolatos indítványa szinte szó szerinti átfedése lett Soros György korábbi tervének. És persze az sem véletlen, hogy az amerikai spekulánsnak van a legnagyobb frakciója a 751 fős Európai Parlamentben.

Most megduplázhatják a kvótarendszert

Az Európai Bíróság politikai döntése egyelőre még nem kötelezi Magyarországot a bevándorlók befogadására, azonban ezt Brüsszel kötelezettségszegési eljárás útján kényszerítheti ki az ítéletre hivatkozva.

A brüsszeli bürokraták kedvenc lapja, a Politico szerint könnyedén előfordulhat, hogy az Európai Bizottság a számukra pozitív döntés révén javasolni fogja a kötelezően befogadandó migránsok számának megduplázását is.

Brüsszel megadta magát Soros Györgynek. A magyar kormány azonban nem hagyja magát, nyíltan ki fog állni a magyar emberek érdeke mellett. Erre megvan minden lehetőség.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére