Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Momentum nem érti sem a sajtót, sem a szabadságot

Vincze Viktor Attila

2017.09.01. 15:28

A Nézõpont Intézet hamis híreket és hírhamisítást keresõ és kijavító fact check szolgáltatásának a sajtóbemutatóján megjelentek a Momentum aktivistái, akik nem értik, hogy mi a különbség egy párt és egy médium között. A momentumos csókák egész egyszerûen nem értik, hogy mit jelent a sajtószabadság.

Az önjelölt forradalmár Momentum megnyilatkozásai alapján az emberek egy ideig talán azt gondolhatták, hogy a számos félreérthető és végül mindig agresszivitásba, erőszakba forduló megnyilatkozásuk, akciójuk csak a gyakorlatlanságukból, tájékozatlanságukból vagy fiatalos hevületükből adódott. 

Azonban ma már ez nem kérdés.

Egyértelmű, hogy a momentumos csapat aktivistáinak a demokrácia és az ehhez tartozó sajtószabadság, pluralizmus, illetve hasonló fogalmak kívül esnek az értelmezési tartományukon. 

Egyszerűen nem értik, hogy hogyan működik egy demokrácia. Megasikerként élték meg, hogy 9 darab aktivistájuk trágárságokat kiabálva megpróbálta megzavarni a dzsúdó-vb nyitónapját, mert ott volt éppen Putyin, akit ők nem szeretnek. Az egy pillanat töredékére sem zavarta őket, hogy egy sportrendezvényt megzavarni – olyan indokból, mint az övék – minimum ízléstelenség, de mindenképpen értelmetlen. 

Csütörtökön pedig a 9 fős aktivista csapatból négyen azt a bátor forradalmi tettet követték el, hogy elmentek egy sajtóbemutatóra, ahol a Nézőpont Intézet csoportjához tartozó Médianéző bemutatta a politikai kijelentések tényhátterét ellenőrző, a manipulációk kiszűrését célzó "fact check", azaz tényellenőrző honlapját.  

A momentumos aktivisták az idegességtől és/vagy az indulattól remegő, emelt hangon kérdéseket tettek fel szervezetük vezetője, Fekete-Győr András (alias FEGYÕR) helyett, illetve nevében.

Mint a feltett kérdésükből kiderült, a Momentum aktivistáinak sajtómegfélemlítő kommandója valójában azért jelent meg a helyszínen, hogy számonkérje Mráz Ágoston Sámuelen, hogyan merészelte azt a véleményt megfogalmazni, hogy a Momentumnak magyar olimpiai pályázat elleni fellépését az is motiválhatta, hogy a mozgalom vezetőjének a barátnője francia, akinek a hazája pedig ellenérdekelt volt az olimpiai pályázatban (Budapest momentumos kiejtése után pedig már sikeres pályázó).

Ez a momentumos akció egész egyszerűen beteges dolog azt követően, hogy FEGYÕR úr nemrég személyesen ment el az Origo szerkesztőségébe, és ott erőszakos hangnemben megfenyegette a Magyarország leginkább galamblelkű újságírói közé tartozó Kovács Andrást, hogy most már aztán jól gondolja meg, hogy mit mer írni róla...

Most meg FEGYÕR úr elküldi a Momentum aktivista kommandóját, hogy egy nyilvános sajtóeseményen kérje számon a Nézőpont Intézethez tartozó csoport vezetőjén, Mráz Ágoston Sámuelen, hogy milyen véleményt is mert mondani a PÁRT vezetőjéről és annak barátnőjéről.

Ha azért csinálja ezt a Momentum, mert nem érti, hogy a sajtószabadság azt is jelenti, hogy a politikusokkal összefüggésben bizony szabad véleményt megfogalmazni az nagy baj, mert akkor olyan jelentős mentális deficittel rendelkezik az új mikropárt, ami miatt sikertelenségre lesz kárhoztatva.

De legalább ekkora, sőt inkább sokkal nagyobb baj, ha a FEGYÕR PÁRT úgy gondolja, hogy ön- és közveszélyes módon erőszakkal oldhat meg minden – neki nem tetsző – kérdést. 

Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport vezetője augusztus 31-én, a Factcheck Workshop nevű rendezvényen elmondott köszöntőjében azt mondta: a kezdeményezésük célja, hogy szembesíteni lehessen a tényekkel azokat, akik tévedésből vagy rossz szándékkal valótlanságot állítanak a közelgő választási kampányban. Magyarország érdeke, hogy a politikai viták és döntések egyaránt tényalapon történhessenek – fejtette ki a Nézőpont vezetője, hozzátéve, kezdeményezésük várhatóan sok ember érdekeit sértik majd, de bejegyzéseikkel nem kívánnak személyeskedni, és várják a bejelentéseket bármelyik médiumra vonatkozóan, ha valaki hírhamisítást gyanít annak az esetében. A factcheck.hu oldalra az induláskor tíz cikk került fel. Ezekben olyan hazugságok és szándékos félretájékoztatások esetei szerepelnek, mint például amikor a Népszava hamisan azt a látszatot keltve számolt be, mintha az emberi életre veszélyes módon vezettek volna áramot a déli határkerítésbe, pedig valójában ilyesmi nem történt.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére