A megbetegedések 87 százalékát az omikron okozza
2022.01.19. 20:30
Müller Cecília a kormány Facebook-oldalán közzétett videóban azt mondta,
A szakember azt javasolta, hogy minden 12 évesnél idősebb ember kérje a védőoltás harmadik adagját, ha a második dózis beadása óta négy hónap eltelt.
Közölte: mindenki kérheti az oltást a januári akciónapokon. Minden csütörtökön és pénteken délután, illetve minden szombaton előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül lehet oltáshoz jutni az oltóhelyeken, valamint a háziorvosoknál az előre megjelölt szombati napokon.
A tisztifőorvos hozzátette: akik átestek a betegségen, valamilyen fokú védettséget szereztek, de ez a védettség rövid ideig tart és nem elégséges.
Aki oltatlan, de átesett a betegségen, az ő számukra is a védőoltás jelenti a védelmet
– fogalmazott.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Többen meghaltak fegyveres merényletben egy jeruzsálemi zsinagógában
Nyolcan meghaltak egy jeruzsálemi zsinagógában végrehajtott fegyveres terrorakcióban, többen megsebesültek, a merénylőt lelőtték – jelentette a 12-es kereskedelmi televízió Izraelben péntek este.
Magyarország biztonsága az első, Brüsszel pedig tízmilliárdokért küld fegyvert Ukrajnának
A mai legfontosabbak.
Belgium 92 millió euró értékű katonai felszerelést küld Ukrajnának
A belga szövetségi kormány pénteken 92 millió euró értékű katonai felszerelést tartalmazó segélycsomagot fogadott el Ukrajna számára – jelentette a RTBF belga hírportál Alexander de Croo miniszterelnök bejelentésére hivatkozva.
Az EU meghosszabbítja az Oroszország elleni gazdasági szankciókat
Az uniós tagországok kormányait tömörítő tanács fél évvel, 2023. július 31-ig meghosszabbítja az Oroszország egyes gazdasági ágazataira vonatkozó korlátozó intézkedéseket – közölte a testület pénteken.
Ukrajna bojkottálhatja az olimpiát
Ukrajna bojkottálhatja a 2024-es párizsi olimpiát, ha azon orosz és fehérorosz sportolók is indulhatnak.