Közel három év után nyertünk idegenben, nagyon fontos meccset nyert a magyar válogatott

2019.06.08. 19:52

Azerbajdzsán idegenbeli legyőzésével Magyarország vezeti az E csoportot a 2020-as Eb-re való kijutásáért vívott selejtezősorozatban.

Jól kezdte a magyar válogatott az Azerbajdzsán elleni mérkőzést, ám az első negyedórában a fölény csak pontrúgásokban mutatkozott meg: rögtön az elején egy veszélyes helyről elvégzett szabadrúgás, majd szögletek formájában. Az azerieknek nem volt támadása sem, de helyzet sem volt az első 17 percben.

A 18. percben egy újabb szabadrúgást követően vezetést szerzett Magyarország!

Dzsudzsák ívelte be a szabadot, Orbán csúsztatott az ötösről a rövid sarokba, 0–1.

A gólt követően Gulácsinak rögtön akadt védeni valója, de a folytatásra is jellemző volt, hogy a magyar csapat kicsit visszaállt, az azeriek többet birtokolták a labdát, ám szerencsére – és a jó védekezésnek hála – komolyabb helyzetet nem jegyezhettek fel a hazaiak.

Fontos kiemelni, hogy a nagy távolság ellenére szép számmal jelentek meg magyar szurkolók a mérkőzésen, akiknek a hangját már a gól előtt is lehetett hallani, de utána még gyakoribb volt, hogy a magyar szurkolás bizonyult hangosabbnak.

A félidő hátralévő részében kiegyenlített játék zajlott, az azeriek nem tudtak igazi helyzeteket kialakítani, míg a magyar válogatott igen, ám sajnos nem játszott nagy iramban a magyar csapat. Megérdemelt magyar vezetéssel vonultak a játékosok a szünetre.

Willi Orbán második gólja | Fotó: MTI

A második játékrészt is jobban kezdte a magyar válogatott, előbb Dzsudzsák szabadrúgását kellett védenie az azeri kapusnak az 50. percben, majd a szöglet után Kleinheisler lövését kellett bravúrral hárítania. Az 53. percben egy újabb sarokrúgás után az ide-oda pattogó labdát Orbán a gólvonalról kotorta a kapuba, ezzel 2–0-ra vezetett már Magyarország.

A gólt követően pár percig az azeriek játszottak fölényben, igaz a 60. percben Dzsudzsák újabb szabadrúgása csattant a kapufán, viszont a 70. percben egy kipattanó lövést Emreli az ötös belülről a kapuba lőtt, ezzel Azerbajdzsán szépített, 1–2.

Nem sokáig örülhettek az azeriek, a 71. percben Kleinheisler passza után a csereként beálló, a válogatottban debütáló Holman 13 méterről hatalmas gólt lőtt a rövid felsőbe, ezzel 3–1-re módosult az állás.

Az újabb magyar találat összetörte a hazaiakat, az utolsó húsz percben magyar fölényben, a mezőnyben zajlott a játék, de különösebb veszély egyik kapu előtt sem alakult ki. Az eredmény nem változott, Magyarország 3–1-re győzött idegenben; utoljára 2016 őszén sikerült nyernie vendégként a magyar nemzeti tizenegynek.

Ez volt Azerbajdzsán ellen a hatodik meccsünk, és egyben a hatodik győzelmünk. A csoportban ebben a körben Szlovákia volt szabadnapos, míg délután a horvátok 2–1-re verték Walest, így ők is hat pontot gyűjtöttek, akárcsak mi, de az egymás elleni eredménynek hála vezetjük a csoportot.

Kedden Magyarország–Wales és Azerbajdzsán–Szlovákia meccseket rendeznek az E csoportban, a horvátok pihennek.