Bomba meglepetés az angol bajnokságban: 44 veretlen meccs, 18-as győzelmi széria után a Watford ütötte ki a Liverpoolt

M. Kovács Róbert

2020.02.29. 20:30

Minden győzelmi széria véget ér egyszer: az idei Premier League szezonban rekordokat döntögető Liverpool FC 28-ik pályára lépése során szenvedte el első vereségét, most viszont alaposan: a Vörösök 3:0 arányú zakót kaptak a a Watford otthonában.

Hetek, hónapok óta találgatják a szakértők, hogy ki fogja megállítani a 2019/20-as szezonban az eddig remeklő Mersey-parti csapatot, a Bajnokok Ligája tavalyi kiírásának győztesét. De arra kevesen fogadtak volna, hogy legutolsó, 2019 jauári veresége után nem a Manchester City, a -United, netán a Leicester City vet véget a Jürgen Klopp vezette Vörösök elképesztő győzelmi és veretlenségi szériájának, hanem

a Watford.

A szombat kora esti mérkőzésen azonban egy enervált, kapura lövésig szinte el sem jutó Liverpool lépett pályára a Vicarage Roadon, míg a sárgamezes hazai együttes komoly koncentrációt mutatva,

egyértelmű győzelmet aratott,

és ezzel a három ponttal hagyhatja el az angol bajnoki tabella kieső zónáját.

Nem akármilyen győzelmi sorozat szakadt meg:

a Pool 44 meccs óta volt veretlen a Premier League-ben

és a 2019 őszén, a Manchester United otthonában elért döntetlen óta minden meccset megnyert a csapat, amely a mostani vereség ellenére is tetemes előnnyel vezeti a bajnoki tabellát.

Ezen a mérkőzésen azonban semmi nem jött össze a Vörösöknek, akik az 54-ik percben kerültek hátrányba Ismaila Sarr találata nyomán. A szenegáli támadó a 60-ik percben duplázta meg csapata előnyét, amit Troy Deeney a 73-ikban növelt háromra. A Vörösök egész szezonban kiválóan működő védelme szombat este hibát hibára halmozott, a horvát Dejan Lovren és a bajnokságban tavaly és idén is legtöbb gólpasszt kiosztó

Trent Alexander Arnold is adott egy gólpasszt – a Watfordnak.

A Klopp-gárda félelmetes támadó hármasa: Sadio Mané, Roberto Firmino és Mohamed Szalah egyszerűen nem találták a Watford kapuját, a csereként beállt Adam Lallana is csak a lécet trafálta telibe.

Ugyanakkor aligha lehet leírni a Liverpoolt, amely a Manchester City következő eredményétől függően így is már csak 9-12 pontra áll attól, hogy eldöntse a bajnokság sorsát.