Balatonfüred büszke arra, hogy náluk van a vb

Bokor Gábor

2017.07.16. 10:28

A fõvárosi ünnepség után szombaton Balatonfüreden is megnyitották a 2017-es világbajnokságot. Beszédében a FINA elnöke elmondta, hogy a Balatonnál keresve sem lehetett volna találni szebb és különlegesebb helyszínt a nyílt vízi versenyekhez.

A megnyitóünnepségen a város polgármestere elmondta, hogy egy ilyen, világméretű versenynek köszönhetően most az egész világ megismerheti a magyar tengert.

A megnyitóünnepség után nem sokkal már el is rajtoltak az első versenyzők. 62-en álltak rajthoz az 5 km-s férfi nyílt vízi úszásban, köztük két magyar versenyzővel, Papp Márkkal és Rasovszky Kristóffal.

A 20 éves Rasovszky bár sokáig vezette a versenyt, végül a hetedik lett – áll az M1 tudósításában.

A versenyzőnek csupán bemelegítő száma volt a szombati, hiszen a a 10 és a 25 km-es versenyen is elindul, ahol van esély arra is, hogy megszerezze Magyarország első vb-aranyát nyíltvízi úszásban.

Balatonfüreden jövő hét péntekig összesen még hat versenyszámban állnak majd rajthoz a versenyzők. Vasárnap például az éremesélyes Olasz Anna is megméretteti magát 10 km-es nyíltvízi úszásban.

Szabályozott marad a fakitermelés, balhézik a Jobbik és Jakab

És még Macronon is jó sokan felháborodtak...

Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 100 méter pillangón vasárnap a római úszó Európa-bajnokságon.