A magyar válogatott kijutott az Európa-bajnokságra!

888.HU

2020.11.12. 22:52

2016 után ismét ott van a nemzeti tizenegy a kontinensviadalon!

A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában fogadta Izland csapatát a jövő évi Európa-bajnokság pótselejtezőjének csütörtöki döntőjében.

A vendégek már a meccs legelején ráijesztettek a mieinkre, ugyanis a 11. percben Gylfi Sigurdsson szabadrúgását nem tudta megfogni Gulácsi Péter, így a labda a kapuban kötött ki. (0-1)

Marco Rossi fiai láthatóan megszenvedték a meccset, az egyenlítő találatért a hajráig kellett várni.

A 88. percben ugyanis a csereként beállt Loic Nego egyenlített. (1-1)

Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor jött Szoboszlai Dominik, és kilőtte a bal alsót a hosszabbításban, ezzel biztosítva a magyar nemzeti tizenegy helyét az Eb-n. (2-1)

A magyar labdarúgó-válogatott története során negyedszer jutott ki az Európa-bajnokságra.

A jövő nyárra halasztott Eb-n a németekkel, a világbajnok franciákkal és a címvédő portugálokkal szerepel majd azonos csoportban, utóbbi kettővel a Puskás Arénában csaphat össze.

A magyarok legközelebb vasárnap lépnek pályára, Szerbiát fogadják a Nemzetek Ligájában.