A Chelsea nyerte az előrehozott manchesteri BL-döntőt

Jánosy Károly

2021.05.08. 21:08

Főpróbát tartott az isztambuli Bajnokok Ligája-döntő két résztvevője. Az angol bajnoki címtől egy hajszálnyira lévő Manchester City fogadta a Thomas Tuchel irányításával megtáltosodott Chelsea-t, s 2-1-re kikapott. Így néhány napot még várni kell arra, hogy vitathatatlanná váljék elsőségük.

Ízelítőt kaptunk abból, hogy mi várhat ránk a május 29-i Bajnokok Ligája döntőjében. A két résztvevő – a Manchester City és a Chelsea – az angol bajnokság 35. fordulójában csapott össze. A tabellát utcahosszal vezető City és a negyedik helyen álló londoniak nem lazsáltak a mérkőzésen, pedig a hét közepén kőkemény harcot vívtak a Paris SG, illetve a Real Madrid ellen a sikerrel megvívott BL-elődöntőben.
A bajnokin is egészen kiváló mesteremberek módjára fociztak, cseleztek, szöktettek, beadtak, lőttek és persze kitűnően védekeztek, de valahogy nem emelkedett meg igazán a pulzusunk. Persze a két csapata elkötelezett híveit cseppet sem érdeklik az effajta elméleti fejtegetések. A City szurkolói természetesen győzelmet vártak, annál is inkább, mert a három pont birtokában már matematikailag is angol bajnokok lehettek volna, míg a Chelsea célja a dobogóra kapaszkodás volt.
Nos, a házigazdáknak állt a zászló, annál is inkább, mert már az első félidőben padlóra küldhették volna a londoni kékeket, ám hiába lőtt szép gólt Sterling a 44. percben, Agüero panenkás büntetőjét könnyedén megfogta a Chelsea kapusa. Ezek után természetesen érvényesült a futball egyik alapigazsága: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat: mert ugyan a Chelsea szerzett három lesgólt – sőt négyet, mert az első félidőben is született egy -, de ezek mellett kettő érvényes volt. Mi több, a győztes találat a mérkőzés utolsó előtti percében született. Igaz, a City nem kapott meg egy jogosnak látszó 11-est, így csak azt jegyzik fel a krónikákba: Manchester City-Chelsea 1-2. Ezzel egyébként még várat magára egy keveset a City bajnokká avatása.
Arra természetesen nehéz lenne fogadást kötni, hogy melyik csapat nyeri az isztambuli visszavágót a BL-döntőben, az azonban biztos, hogy ennél biztosan magasabb színvonalú mérkőzést láthatunk.

Pedig ez sem volt rossz.

Lehet, hogy Guardiolának még várnia kell az újabb bajnoki aranyraFotó: sportsnet.ca