Videobíró is kellett a franciák gyõzelméhez

Nagy Gábor

2018.06.16. 13:53

Futballtörténelem az oroszországi világbajnokság harmadik napján: videobíró segítette a franciákat egy tizenegyeshez, okosóra (gólvonal-technológia) mondta meg, hogy bent volt-e a labda Pogba lövésénél.

A mérkőzés esélyeseként léptek pályára a gallok. Összehasonlítva a két válogatott keretét, ez már duplán igaz. A pályán azonban nem úgy történtek a dolgok, ahogy annak "elviekben" történnie kellett volna. Az első félidőben például jól állták a sarat az ausztrálok (hiába a Mbappé-Dembélé-Griezman támadótriász). Sőt. A győzelemhez inkább az ausztrálok álltak közelebb.

A második félidőben azonban fellendült a játék, a fiatal átlagéletkorral bíró franciák elkezdtek játszani. Az áttörést azonban a történelmi videóbírós tizenegyes hozta el a gallok számára. A bíró nem akarta megadni a tizenegyest (Griezmant buktatták), a videóbíró azonban jelzett, a büntetőt pedig maga a sértett értékesítette. Nem tarthatott soká a franciák öröme, hiszen a spori pár perccel később az ausztráloknak is befújt egy tizenegyest (kezezés miatt jogosan). Így az állás 1–1 lett.

Az utolsó tíz percben aztán jött az újabb csavar – Pogba távoli lövése a felső lécről pattant be a kapuba, de, hogy a labda teljes terjedelmével volt-e bent, arról a bíró okosórája döntött. 2–1 a franciáknak, és ez is maradt a vége Kazán városában.

A franciák a három pontnak örülhetnek, a mutatott játéknak kevésbé.

Franciaország–Ausztrália: 2–1.