Vége a várakozásnak, folytatódik az NB I

2017.07.15. 20:09

Két mérkõzés már le is ment a labdarúgó-bajnokság elsõ fordulójából.

A 2017/18-as szezon újpesti góllal indult, a 13. percben Pauljevic talált be a Paks kapujába. Még meg sem nyugodhatott a lila-fehér gárda, máris egyenlített a Paks. Karakó egy véleményes tizenegyest fújt be, amit elsőre védett Pajovic, de a kipattanót már belőtte Szakály.

A második játékrész elején Papp fordított, sőt, a félidő első felében még lőhetett volna gólt a Paks. Aztán az Újpest átvette az irányítást, Windecker fejesével egyenlített is a fővárosi csapat, ezt követen több gól nem esett, 2—2 a vége. Jó meccs volt, de a játékvezető nem állt a helyzet magaslatán, mindkét oldalra többször is tévedett. A lelátón is jó volt a hangulat, a vendégszektort meg is töltötték az újpestiek, akik szinte végig a csapat régi címerét követelték vissza.

A másik 18 órás meccsen a Debrecen egy félidőt emberelőnyben játszva kapott ki a Mezőkövesdtől 2—1-re otthon úgy, hogy Hudák a 93. percben szerezte a győztes gólt. Mindhárom gól a második félidőben esett.

Este 20:30-tól a bajnoki címvédő Honvéd fogadja a Haladást, vasárnap 17 órától pedig további három mérkőzésre kerül sor.

UPDATE: A Honvéd megérdemelten nyert 2—0-ra a Haladás ellen. Az első félidőben Bobál fejjel vette be Király kapuját, a mérkőzés hajrájában pedig Lanzafame lőtt egy gyönyörű szép gólt.