Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tévébõl tudta meg az FBI igazgatója, hogy Trump kirúgta

888.hu

2017.05.10. 11:58

Ahogyan azt már megírtuk, Donald Trump kedden váratlanul elbocsátotta az FBI igazgatóját, James Comey-t.
WASHINGTON, 11:58

Ahogyan azt már megírtuk, Donald Trump kedden váratlanul elbocsátotta az FBI igazgatóját, James Comey-t.

Donald Trump éppen a tavalyi amerikai elnökválasztás orosz befolyásáról szóló FBI-os nyomozás közepette váltotta le Comey-t, aki a televízióból értesült elsőként erről – írja a Híradó.hu. Ahogyan tegnap is megírtuk, egyébként most sincs semmi bizonyíték arra, hogy Trump összejátszott volna az oroszokkal, így nem feltétlen kell Trump hátsó szándékát látni az ügyben.

A New York Times és a CNN  tudósítása szerint nem mindennapi módon derült ki Comey számára, hogy már nem ő a Federal Bureau of Investigation (FBI) vezetője. Éppen a Los Angeles-i FBI-irodában tartott eligazítást az iroda dolgozóinak, amikor a háta mögötti televízióban megjelent a kirúgásának híre.

Donald Trump azzal indokolta döntését, hogy a közvélemény szemében helyre kell állítani a bizalmat az FBI-jal szemben. Comey-t egyébként hónapok óta támadták a republikánusok és a demokraták is, és ennek nyomása érződött is sokszor a magyarázkodásnak festő nyilatkozataiban.

Trump sérelmezte azt is, hogy Comey nem volt hajlandó tavaly júliusban nyomozást indítani Hillary Clinton ellen, viszont aztán ezt mégis megtette a választási kampány hajrájában, ami Clintont igen kellemetlenül érintette, viszont Hillary így Trumpra is rá tudta sütni, hogy összejátszik az FBI-jal.
Comey-t, aki három évtizedet töltött el a rendfenntartásban, a 2016-os elnökválasztási kampányig mindkét párt dicsérte függetlenségéért és tisztességéért, azóta azonban megkérdőjelezték ítélőképességét és pártatlanságát – írja a Hírado.hu.
A kongresszusi tagok többségét meglepte Trump döntése

 Az MTI tájékoztatása szerint Trump a bejelentés előtt értesítette a szenátus néhány befolyásosabb tagját, például Lindsey Graham dél-karolinai republikánus szenátort és Dianne Feinstein kaliforniai demokrata párti szenátor asszonyt, akik egyébként egyetértettek a döntéssel.

A befolyásos republikánus politikusok támogatták az elnök álláspontját, ugyanakkor John McCain arizonai szenátor, a szenátus fegyveres erőkkel foglalkozó bizottságának elnöke és az észak-karolinai Richard Burr, a szenátus hírszerzési bizottságának vezetője kételyeket fogalmazott meg. McCain egyenesen speciális kongresszusi vizsgálóbizottság felállítását javasolta, amelynek feladata a tavalyi elnökválasztási folyamatba történt esetleges orosz beavatkozás vizsgálata lenne.

Susan Collins, Maine állam republikánus szenátora elhárította és "nem helyénvalóaknak" minősítette azokat a felvetéseket, melyek szerint James Comey eltávolításának oka az lett volna, hogy leállítsák az Oroszországgal kapcsolatos vizsgálódásokat. 

A demokrata párti törvényhozók szerda délelőttre tanácskozást hívtak össze, hogy megvitassák Comey lehetséges utódjának személyét. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére