Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szijjártó: "Magyarország a terrorellenes nemzetközi küzdelembõl erején felül kiveszi a részét"

Bokor Gábor

2016.07.15. 13:58

A magyar külügyminiszter az ulánbátori Európa-Ázsia csúcstalálkozóról nyilatkozott.
Szijjártó Péter szerint Magyarország nyitott abban, hogy az Európai Unió újabb szabadkereskedelmi megállapodásokat kössön, ezért is utazott a külügyminiszter Ázsiába. 

Magyarország szorgalmazza, hogy az EU és Thaiföld közötti szabadkereskedelmi megállapodás egyeztetése technikai szinten folytatódjon."

– mondta Szijjártó Péter Thaiföld és Új-Zéland külügyminisztereivel folytatott tárgyalás után.

Megállapodás született a magyar kacsa- és libahús exportjának thaiföldi engedélyezéséről, valamint arról, hogy Magyarország negyven ösztöndíjhelyet biztosít thai hallgatóknak magyar egyetemeken.

Emlékeztettek: Magyarország a csendes-óceáni jelenléte biztosításra nagykövetséget nyitott Új-Zélandon, és szorgalmazza az Új-Zéland és az Európai Unió közötti partnerségi megállapodás aláírását még az idén.

Megállapodás született a kettős adóztatást kizáró egyezmény megkötéséről és a biztonságpolitikai együttműködésről, ugyanis Új-Zéland 140 katonát ad az Iszlám Állam terrorszervezet elleni koalícióhoz.

A külügyminisztérium tájékoztatása szerint Szijjártó Péter pakisztáni kollégájával is megbeszélést folytatott. A Mol Nyrt. egyre növekvő szerepvállalása miatt Pakisztán fontos gazdasági partnere Magyarországnak, különös tekintettel arra, hogy a Mol újabb beruházásokat tervez Pakisztánban a földgázkitermelés tekintetében.

A tárgyaláson a kínai külügyminiszter Magyarországot az egyik legfontosabb és legmegbízhatóbb közép-európai partnernek nevezte. Tavaly Magyarország exportálta a legtöbbet a közép-európai országok közül Kínába, és 2016 első négy hónapjában a magyar export további 27,7 százalékkal növekedett.
A Budapest-Peking közvetlen légi járat és a 72 órás vízumkiadás eredményeként tavaly 40, idén pedig 70 százalékkal növekedett a Magyarországra látogató kínai turisták száma. 

Magyarország kormánya támogatja a piacgazdasági státus megadását Kínának, egyúttal elutasítja azt az európai uniós politikát, amely nyomást akar helyezni Kínára a dél-kínai-tengeri konfliktus ügyében. Magyarország álláspontja szerint ezt a konfliktust a régió országainak kell megoldaniuk, az Európai Unió nyomásgyakorlása csak kárt okoz." 

–jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter. 

Vang Ji külügyminiszter hivatalos kínai látogatásra hívta meg Szijjártó Pétert az év második félévére.

A magyar kormány mindent meg fog tenni a Nagy-Britanniában dolgozó magyar állampolgárok jogainak megvédése érdekében. "Ebben a kérdésben biztosan számíthatunk Írország egyetértésére, hiszen több mint félmillió ír állampolgár dolgozik Nagy-Britanniában."

– jegyezte meg a külügyminiszter. 

A miniszterek a kilépés után is a lehető legszorosabb gazdasági együttműködést és szabadkereskedelmet szorgalmazták az EU és Nagy-Britannia között.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium a lehető leghatározottabban elítéli a terrorcselekményt, amely egyúttal megerősíti a terrorizmus elleni küzdelem szükségességét. Magyarország a terrorellenes nemzetközi küzdelemből erején felül kiveszi a részét."

– mondta Szijártó Péter a nizzai merényletekkel kapcsolatban. 

A külügyminiszter arra kérte a külföldre utazó magyar állampolgárokat, hogy regisztráljanak a konzuli szolgálatnál. Ez a lépés néhány hónapja még feleslegesnek tűnhetett, ma már azonban világosan látszik, hogy óriási segítséget jelent a bajban, ha pontosan tudják, kit és hol kell keresni, így ha valaki esetleg bajba kerül, hamarabb tudnak segíteni. 

(MTI) 
 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére