Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szijjártó adna egy pofont a terrorizmusnak

Forisek Ádám

2017.03.22. 19:28

A külgazdasági és külügyminiszter a szerdán Washingtonban megrendezett terrorellenes nemzetközi konferencián felajánlotta a magyar katonai részvétel növelését és meghosszabbítását Irakban.

Az MTI számolt be a Washingtonban rendezett tanácskozásról, melyen 66 ország és két nemzetközi szervezet képviselői az Iszlám Állam dzsihadista szervezet elleni harc stratégiájáról tárgyaltak.

Magyarországot Szijjártó Péter képviselte, aki bejelentette: a kormány célja az, hogy a terroristák ellen harcoló magyar katonák létszámát növeljék Irakban, és a katonai jelenlétet is meghosszabbíthassák ott.

Azt látjuk, hogy ma a civilizált világban és világra a legnagyobb veszélyt nem állami szereplő, hanem egy terrorszervezet, mégpedig elsősorban az Iszlám Állam nevű terrorszervezet jelenti".

– szögezte le Szijjártó Péter, aki szerint ez a terrorszervezet a nemzetközi béke és stabilitás első számú ellensége. 

A külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a vallási fanatizmuson alapuló nemzetközi terrorizmus jelenti ma a legnagyobb fenyegetést a civilizált világra. Szijjártó Péter éppen ezért világossá tette, hogy a magyar kormány teljes mértékben egyetért Donald Trump terrorizmusellenes stratégiájával.

Például a bevándorlási válság sem lesz kezelhető hosszú távon az Iszlám Állam végleges felszámolása nélkül"

– szögezte le Szijjártó Péter.

Az Iszlám Állam elleni szövetség két év alatt a következő eredményeket érte el: a  terrorszervezet harcosainak számát egyharmaddal csökkentették (33 ezerről 18-20 ezerre) valamint majdnem 19 ezer légicsapást mértek a koalíciós erők az Iszlám Állam célpontjaira.

Szijjártó Péter szerint ezeknek az eredményeknek köszönhető az, hogy a terroristák utánpótlási vonalai is megszakadtak, továbbá hogy az ISIS elveszítette az Irakban elfoglalt területek 61, és a Szíriában elfoglalt vidékek 30 százalékát. 

A miniszter az MTI-nek megerősítette: a kormány azt javasolja majd a parlamentnek, hogy támogassa a magyar szerepvállalás növelését a nemzetközi terrorellenes akcióban. Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy az eddigi 150 katona helyett 200 katona menne Irakba, a katonai jelenlét 2017 végén lejáró mandátuma pedig 2019 végéig módosulna.

A döntéshez kétharmados parlamenti támogatás szükséges, de Szijjártó bízik abban, hogy megszavazzák a javaslatot. A külügyminiszter véleménye szerint Magyarország leginkább ezzel járulhat hozzá a világ biztonságosabbá tételéhez.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére