Szépen küzdött Fucsovics, de a végén Djokovic bedarálta

2018.08.28. 23:05

Fucsovics Márton remekül helytállt Novak Djokovic ellen az US Open elsõ körében.

Az első játszmában Novak Djokovic kezdte az adogatást, és kérdés nélkül, simán semmire is hozta azt. Fucsovics Márton nem tudta hozni az első szerválást, így hamar 2:0-ra ment a szerb klasszis. A harmadik szettben már szépen helytállt Fucsovics, de végül azt is behúzta a szerb. A negyedik szettben végre sikerült a magyar versenyzőnek is nyernie, ráadásul semmire hozta az adogatását.

Ezt követően az első szettben Fucsovics hozta az adogatásait, de Djokovicét egyszer sem tudta elvenni, így 6:3 lett az első szett Djokovic javára. Fucsovics több ízben is borsot tudott törni Djokovic orra alá, egy-két nagyon szép labdamenetet is láthattunk az első szettben, de nem volt kérdés, hogy ki az esélyesebb.

A második szett jobban kezdődött, Fucsovics tudna hozni az adogatásait, és ugyan Djokovic is, de így egy ideig fej fej mellett haladtak.  Ezt követően 3:2-nél összejött az első brék, ezután hozta az adogatását, így a magyar teniszező már 5:2-re vezetett világklasszis ellenfele ellen. Djokovic láthatóan nem bírta a hőséget, ennek ellenére hozta a szerváját, ám utána Fucsovics is, így 6:3-ra nyerte a szettet és egyenlített!

A harmadik szett álomszerűen indult, Fucsovics jól szervált, majd elvette Djokovics adogatását, hamar odajutottunk, hogy már 3:1-re vezetett, sőt, semmi 30 is volt a javára Djokovics adogatásakor, ám a szerb összeszedte magát, és ezt a kört már hozta.

Ezután Djokovic új erőre kapott, innen végig nyerte a játékokat, így 6:4 lett a szett a javára. Jöhetett a negyedik szett a hőségben.

Az utolsó szettben brutálisan nagy fölényben játszott Djokovic, lényegében lemosta Fucsovicsot a pályáról. Kár érte, mert a harmadik játszmában simán volt sansza a magyar teniszezőnek, akinek így sincs oka szégyenkeznie, nagyon szépen helytállt a világ egyik (ha nem a legjobb) teniszezője ellen.