Szembejött a realitás a floorball-vb selejtezõjének elsõ napján

2019.02.01. 09:38

Simán kikapott a magyar nõi válogatott Lettországtól, de semmi sincs veszve.

A női floorballosok legutóbb 2013-ban szerepeltek világbajnokságon, azóta egymást érik a
változások a sportágban. A honi bajnokságban már csak négy csapat verseng, a keret öt év
alatt szinte teljesen kicserélődött, a szakmai munkát új stáb irányítja. A fiatalítás megtörtént: a csapat majd felét 20 év alatti fiatalok alkotják, akik elhanyagolható nemzetközi tapasztalattal rendelkeznek.

Varga Dénes szövetségi kapitány és Csík Dániel, a válogatott edzője a nyári felkészülés
kezdetekor a 2019-es svájci vb-re való kijutást lőtték be célként. Ennek legfontosabb
állomása a most zajló trencséni selejtező, amelyen az előző világtorna ötödik és hatodik helyezettje, Lettország és Szlovákia, valamint majd Hollandia ellen játszik a csapat. A legfontosabbnak az utolsó meccs ígérkezik, hiszen a négy európai selejtezőcsoport első két helyezettje mellett a két legjobb harmadik is továbbjuthat.

A négy csoport közül kettőben öt, kettőben pedig négy csapat található. Ahol öten vannak, ott az utolsó elleni eredmény nem számít, az így korrigált csoportharmadikok között a pontszám dönt. Azonos pontszám esetén a gólkülönbség, ha az is egyezik, akkor a több lőtt gól, ha az is, akkor sorsolnak.

A magyar válogatott az első meccsen 6–1-re kapott ki Lettországtól, különösen az első harmad sikerült rosszul, már akkor 3–0 volt az állás, de lehetett volna több is.

A második harmadban Lelovics Nóra szépített, majd ugyan ismét kaptunk három gólt, de ez a harmad már sokkal jobb volt. Ahogy az utolsó is, ami 0–0 lett, így alakult ki a 6–1-es végeredmény. Az eredmény nem jó, de egyáltalán nem is rossz, a floorballban nem ritkák az ennél sokkal nagyobb különbségű eredmények sem (ebben a selejtezőben is voltak már).

A mieink szombaton folytatják a szereplésüket, szintén Trencsénben, az ellenfél Szlovákia lesz. Addig is az első találkozó itt nézhető vissza: