Spanyolország-Törökország 3-0 - A spanyol válogatott a nyolcaddöntõbe jutott

888.hu

2016.06.17. 20:30

SPANYOLORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 3-0 (2-0)

Vége a mérkőzésnek! A spanyolok 6 ponttal már biztosították helyüket a nyolcaddöntőben, a török válogatott 0 ponttal szerénykedik, leginkább a hazaúton elmélkedhet. Bár papíron még megmaradt az esély a továbbjutásra.

2 perc hosszabbítás

89. perc

Nolito készíti le a labdát Sorianonak, aki a lelátóra bombázza azt.

88. perc

Sahan kap remek kiugratást, de addig igazgatja a labdát, míg a védő beéri. Még lövés sem lett belőle.

Csordogál a meccs. Ha a játékvezetőnek van esze, nem hosszabbít sokat.

A török válogatott legalább becsületből lehetne egy picit lendületesebb, de még erre sem telik ma belőle. 4 perc a rendes játékidőből.

81. perc: spanyol csere

Jori Alba helyett Azpilicueta

77. perc

Sahan a 16-os baloldali sarkáról próbálkozik lövéssel, nagyon gyengén.

Negyedóra van hátra, mintha a csapatok már a végét várnák a mérkőzésnek.Ez a meccs már eldőlt.

71. perc: spanyol csere

Fabregas helyett Koke

Labdabirtoklást illetően már nem annyira vészes a kép: már csak 60%-ban a spanyoloknál a labda.

68. perc

Soriano túzi rá 25-ról a bal alsóba, Babacan nagyot véd.

A mérkőzés kezd edző- jelleget ölteni. A spanyolok játszadoznak, a törökök szenvednek.

64. perc Spanyol csere

David Silva helyett Soriano

62. perc: Török csere

Özyakup helyett Sahan

60. perc

Juanfran passzol a 11-es pont magasságába David Silvához, aki egy igazítás után lő, de a blokkról szögletre pattan a labda.

Annyi javulás tapasztalható a törökök játékában, hogy most kicsivel többet van náluk a labda.

58. perc

Arda Turan kerül lövőhelyzetbe, de Piqué blokkol.

A spanyol válogatott okosan és látványosan játszik. Mondjuk nem nehéz. Ellenfele egy teljesen szétesett csapat benyomását kelti. Most azt mondanám, lesz még hispán gól... már, ha akarnak még lőni.

52. perc

Yilmaz dolgoz ki magának helyzetet, szépen kicselez 2 védőt, de a lövés gyatra.

A spanyol az első csapat, amely legalább 3 gólt lő egy mérkőzésen ezen az Eb-n.

48 perc GÓÓÓÓÓÓÓL!

Jordi Alba kap lesgyanús helyen egy labdát, már gól helyzetben, de továbbpasszol a jobb helyzetben lévő Morata elé, akinek csak az üres kapuba kell lőni. (3-0)

46. perc

A törökök intítják útjára a labdát. Egy csere a törököknél: Calhanoglu helyett Sahin a pályán.

Hamarosan kezdődik a második játékrész. A törököknek komoly metamorfózison kell átesniük, ha egyáltalán partnerei akarnak lenni a spanyoloknak a pályán.

Félidei statisztikák az uefa.com adatai alapján:

Vége az első félidőnek! A spanyolok címvédőhöz méltón játszanak, a török a saját árnyékuk.

45. perc

Formás spanyol támadás után Mehmet Topal kétségbeesve ment, ez is majdnem öngól lett.

A törökök képtelenek megtartani a labdát. Ahogyan mondani szokták, az eddigiek alapján osztálykülönbség van a két válogatott között.

40. perc: Sárga lap

Tufan húzza vissza Iniestát a 16-os vonala előtt.

Benne volt a levegőben a spanyol gól. Megérdemelt a vezetés, még 2 góllal is.

37. perc GÓÓÓÓÓÓL!

Nolito visszakapja a gólpasszt Moratától. Középen lép ki az apró csatár, a 11-es pontnál érkezik Morata labdája, amelyet levesz és ellő Babacan mellett. (2-0)

34. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Nolito ad be a baloldalról, Morata csúsztat 12 méterről, Babacan tehetetlen. (1-0)

33. perc

Yilmaz hathatós segítségével Busquets és Piqué fut össze. Ápolás.

31. perc

De Geának kellett kimozdulnia egy hosszan előrelőtt labdára, bár sután ér hozzá, sikerül bedobásra mentenie.

29. perc

Nolito kap jó paszt Busquetstől a török kaputól 20 méterre, ráfordul, de lövése a bal kapufa mellett megy el.

A török csapat feljebb merészkedett.

26. perc

Török szabadrúgás 29 méterről, szinte középről, Calhanoglu 1 méterrel lövi fölé.

24. perc

Calhanoglu próbálkozik 22 méterről, de csúnyán ellövi a labdát.

A címvédő sokat járatja a labdát, keresi a réseket, de az utolsó passzok eddig nem jöttek be. A szélről belőtt, beívelt labdákat jól semlegesítik a török védők.

20 perc telt el a mérkőzésből. A spanyolok fölényben játszanak. A törökök nem nagyon tudják kihozni a labdát. A spanyol 16-ig még el sem jutottak. Ez elég sokat elmond a támadó játékukról.

14 percet követően 65%-ban a spanyoloknál a labda és jóval veszélyesebben játszanak.

11. perc

Spanyol kapufa! Egy beadást Balta akart menteni, de a saját jobb kapufáját találta el.

9. perc

Yilmaz is besárgul, Busquetset pofozta le.

6. perc

Morata 25 méterről lő, baloldalról a rövid alsóba, de Babacan véd.

Alig telt el 5 perc, de láthatóan paprikás a meccs.

1. perc

A spanyolok kezdték a mérkőzést... Sergio Ramos rögtön kapott egy sárgát feltartásért.

Himnuszok!

Eddig 10-szer találkozott egymással a két válogatott. A spanyolok 5-ször nyertek, a törökök csupán egyszer.

A csapatok már a játékos kijárónál.

Mindkét válogatott 3 csatárral rohamoz, így bízhatunk abban, hogy mozgalmas és akár gólban gazdag lesz az összecsapás.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Izgalmas mérkőzés elé tekinthetünk. A címvédő spanyolok esélyesként lépnek pályára a törökök ellen, de az is biztos, hogy Arda Turanék nem adják könnyen a bőrüket, főként, hogy az első mérkőzésükön kikaptak Horvátországtól.

A török szurkolók elég vehemensek:

Ebben a csoportban már lejátszották az első mérkőzést a 2. fordulóban, ezen Csehország a hajrában döntetlenre mentett Horvátország ellen, két gólos hátrányból.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Nizza, Allianz Riviera. Vezeti: Mazsics (szerb)

SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba – Fabregas (Koke 71.p), Busquets, Iniesta – David Silva (Soriano 64.p), Morata, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

TÖRÖKORSZÁG: Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Ozan Tufan, Selcuk Inan, Oguzhan Özyakup (Sahan 62. p) – Hakan Calhanoglu (N. Sahin, szünetben), Burak Yilmaz, Arda Turan. Szövetségi kapitány: Fatih Terim