Rio 10. nap - Bíró Attila: "Olyan volt ez a meccs, mint egy Quimby-koncert!" Elõdöntõs a magyar nõi vízilabda-válogatott!

2016.08.15. 13:58

MAGYARORSZÁG - AUSZTRÁLIA 8-8, büntetõkkel nyertünk 13-11-re! Lõrincz Viktor bronzéremért mérkõzött kötöttfogású birkózásban! Kozák Danuta és Szabó Gabriella döntõbe jutott kajak kettesben! A kajak-kenusoknál négy magyar induló egységünkbõl csak egy jutott a döntõbe! Kövesd a 888.hu-n az olimpia eseményeit!
FORRÓSÁV
A nap nyilatkozata, Bíró Attiláé, aki azt mondta a női vízilabda negyeddöntőről, hogy gyakorlatilag olyan volt, mint egy Quimby-koncert, ott is bármi, bármikor megtörténhet.

• A magyar női vízilabda-válogatott 8—8-as döntetlen után büntetőkkel legyőzte Ausztráliát az olimpiai negyeddöntőben, így ott van a legjobb négy között!
  • Lőrincz Viktor intéssel kikapott a német Denis Maksymilian Kudlától, így ötödik lett a kötöttfogású birkózók 85 kg-os súlycsoportjában.
  • 10 km-es nyíltvízi úszásban Risztov Éva a 13., Olasz Anna a 14. helyen végzett.
  • Kopasz Bálint az ötödik helyen zárt a középfutamban a férfi kajak egyes 1000 méteres versenyén, ezzel csak a B-döntőbe jutott.
  • A női kajak egyes 200 méteren Douchev-Janics Natasa középfutamában 4. helyen végzett. Nem jutott döntőbe, az összesítésben a 10. helyen végzett.
  • A női kajak kettesben Szabó Gabriella és Kozák Danuta megnyerte előfutamát, ezzel bejutottak a holnapi döntőbe.
  • Férfi kenu 1000 méteren Vasbányai Henrik a 3. helyen végzett középdöntő futamában, így csak a B-döntőbe jutott.
FONTOS

Mindent az olimpiáért!

Így áll az éremtáblázat a nap elején:

EZ TÖRTÉNIK

1:50 -  Magabiztosan nyertek az olaszok Kína ellen a női vízilabdázók utolsó negyeddöntőjében. Az Európa-bajnok magyar válogatott a címvédő amerikai együttessel mérkőzik a fináléba kerülésért, az olaszok pedig az oroszokkal találkoznak szerdán.
Olaszország-Kína 12-7 (1-1, 3-1, 4-2, 4-3)

1:40Baji Balázs bejutott az elődöntőbe 110 méteres gátfutásban.  A második futam résztvevői - köztük Baji Balázs - szakadó esőben voltak kénytelenek rajthoz állni. Amire a rajtgépbe szólították a sprintereket, a pályán állt a víz, látni sem nagyon lehetett a vízfüggönytől, ami különösen veszélyessé tette az egyébként sem kockázatmentes számot.
Az Európa-bajnoki ezüstérmes magyar atlétát viszont a zord körülmények láthatóan nem zökkentették ki, nagyon jól kapott lábra, majd az élen futott egészen az utolsó gátig, amit ugyan letalpalt, de így is másodikként ért célba 13.52 másodperces, a körülményeket nézve parádés eredménnyel.

0:35 - VÍZILABDA - Nagy meglepetés a női vízilabda torna negyeddöntőjében: a Londonban döntőt játszó  spanyol csapat 12—10-re kikapott Oroszországtól! Az oroszok csoportharmadikként jutottak tovább az A-csoportból és az Olaszország–Kína meccs győztesével mérkőznek majd az elődöntőben.

23:45 - BIRKÓZÁS - Az orosz Davit Chakvetadze nyerte a kötöttfogású birkózók 85 kilogrammos súlycsoportjának hétfői küzdelmét a riói olimpián, míg 130 kilogrammban a kubai Mijain Lopez sorozatban harmadszor diadalmaskodott. Az elődöntőben a végül ötödik Lőrincz Viktort legyőző Csakvetadze a fináléban meglepően könnyedén, 9—2-re verte a világbajnoki címvédő ukrán Zsan Belenyukot.
Nehézsúlyban a jelenkor két legnagyobb alakja, a kétszeres olimpiai címvédő és ötszörös világbajnok kubai Mijain Lopez és a vb-címvédő török Riza Kayaalp találkozott egymással, de előbbi ezúttal megállíthatatlan volt, többek között egy négypontos dobást bemutatva győzött 6—0-ra. (MTI)

23:20 - DOPPING Az utolsó versenyhét előtt 3188 doppingvizsgálatot végeztek el a riói olimpián. Richard Budgett, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) orvosi bizottságának vezetője arról számolt be hétfőn, hogy a tesztek között 2701 vizelet- és 191 vérminta volt, 296 alkalommal pedig a sportolók biológiai útlevelét ellenőrizték - írja az MTI.

23.03 - Az erős szél miatt holnapra halasztották a vitorlázóknál a férfi és női Laser éremversenyt a riói olimpián. A magyar indulók közül Laser Radialban Érdi Mária a 14., Laser Standardben Vadnai Benjámin a 33. helyen végzett még szombaton.

23:00 - Belehalt sérüléseibe Stefan Henze, a német szlalom kajak-kenu válogatott edzője, aki pénteken súlyos autóbalesetet szenvedett a riói olimpián. Az athéni olimpia ezüstérmese az olimpiai faluba tartott kollégájával, Christian Kädinggel, amikor az őket szállító taxit baleset érte.

22:55 - Hazaküldték a riói olimpiáról Iszlam el-Sehabi egyiptomi cselgáncsozót, aki nem volt hajlandó kezet fogni izraeli ellenfelével. Az afrikai dzsúdós a +100 kilogrammos kategória első fordulójában ipponnal kikapott pénteken az izraeli Or Sassontól, majd nem fogadta el a kézfogását, hanem fejét rázva elfordult tőle. A 2-es Carioca Aréna közönsége füttykoncerttel fejezte ki nemtetszését az esetet követően.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság hétfőn döntött úgy, hogy el-Sehabi nem maradhat a faluban. A 32 éves egyiptomi később úgy nyilatkozott, hogy csak a meghajlás kötelező a mérkőzések után, a kézfogás nem.

„Ez barátok között fordul elő, de ő nem a barátom” – tette hozzá.

22:27 - Lőrincz Viktor 3—3-ra végzett a bronzmeccsén, de a német nyert, mert több intése volt Lőrincznek. A mérkőzésvezető jelentősen befolyásolta a meccset!

22:24 - Kapott egy pontot a német, 3—3. Intik Lőrinczet, teljesen érthetetlen, mert nem állt meg, ő ment Kudla ellen.

22:16 - Villámgyorsan fordított 0—2-ről 3—2-re Lőrincz Viktor.

22.08 - Hamarosan jön Lőrincz Viktor, aki a 22 éves német Denis Maksymilian Kudla ellen lép szőnyegre!

21:51 - Ugyan egyszer sem vezetett, de ötméteresekkel felülmúlta Ausztráliát a magyar csapat! A magyarok szerdán a címvédő és világbajnok amerikaiakkal találkoznak, a csoportkörben az esélyesebb tengerentúli válogatott 11—6-ra nyert.

Elődöntős Magyarország a női vízilabda-tornán! Micsoda bravúr! Szép volt lányok!

21:40Jönnek a büntetők a Magyarország — Ausztrália női vízilabda-negyeddöntőn! 1—5 és 6—8 után!

1 pár:  Bujka 9—8, Webster 9—9

2. pár: Kisteleki H. 10—9, Southern 10—10

3. pár: keszthelyi 11—10, kimarad az ausztrál ötös, Knox !!!!!!!!

4. pár:  Czigány 12—10, Goffers 12—11

5. pár: Antal Dóra belövi! Végeredmény: 13—10!

21:34 - Kasó Orsi megfogja, 24 másodperc! Mi támadunk! De nincs gól!
Büntetőlövések következnek! Pekingben így vesztettünk a bronzmeccsen Ausztrália ellen, és Londonban hosszabbításban. Nem lehet, hogy ugyanez most is megtörténjen! Vágjunk vissza!

21:32 - 53 másodperccel a vége előtt ausztrál támadási lehetőség. Időt kért az ausztrál szövetségi kapitány!

21.31 - Kihagytuk az előnyt, jönnek az ausztrálok! Nincs semmi! Mi támadunk 1:20!

21.30 - Több mint két perccel a vége előtt 8—8-as állásnál emberelőnyben Magyarország. Bíró Attila időt kér, hogy megbeszélje a csapattal a taktikát.

21:28 - Újabb magyar előny! Antal Dóra bepattintja! 8—8, újra egyenlő, de most ne legyen 8-8 itt a 888-on, legyen inkább 10—8 ide!

21:26 - Több mint négy perc van hátra a negyedből, magyar labdaszerzés és támadási lehetőség. De Antal túl éles szögből lő, nem tudja a kapuba bevágni a labdát.

21:24 - Az alsó sarokba gurítja az újabb ausztrál gólt, Knox! 6—8! De Bujka rögtön egyenlít! 7—8! Legyen már 8-8!!!

21:23 - Hihetetlen, Antal Dóra is kapufát lő!

21:22 - Keszthelyi lövése a kapufán csattan a zárófelvonás elején, utána Takács Orsit állítják ki a játékvezetők. Ausztrál előny, amit szerencsére nem tudnak kihasználni! Zagame kihagyta!!!

21:19 - Az utolsó negyed egygólos hátrányban kezdődik Ausztrália ellen. Az első másfél negyed megilletődöttsége már a múlt, de hátrányban vagyunk!

21:17 - 0:50 másodperccel a negyed vége előtt, McGhie gólt lő. 6—7.

21:15 - Keszthelyi Rita góljával egyenlítünk! 6—6, 1—5-ről! Micsoda fordulat! A magyar lányok újra és újra megmutatják, hogy képesek bárhonnan felállni!

21:13 - Időkérés után, a balkezes Bujka jó helyen áll, jókor is talál be! 5-6

21:10 -Southern harmadik gólja, középről hagytuk lőni! 4—6, nyolc perc után lőtt gólt Ausztrália.

21:07 - Följön egy gólra a magyar válogatott! Takács Orsolya nagy lövése után már 4—5 az állás.

21:05 - Az ausztrál labdaszerzést követően Yanitsas áll be a kapuba. Az ausztrál kapusnak rendkívül jó a mutatója, 11/8! A magyaroknak módszeresen kell leépíteniük az ausztrálok védelmét!

21.03 - 1—5-ről jöttünk vissza a meccsbe. 3—5, még van esély. Pár perce nem úgy tűnt!

20:59 - Góóóól! A negyed utolsó másodpercében, Tóth Ildikó centerben szépen beejti! De jókor jött, a nagyszünet előtt. Ez lendületet kell, hogy adjon! 3—5

20:57 - A negyedik magyar emberelőny, amelyből végre gólt szerzünk. Czigány bevágja a léc alá. 2—5.

20:55 - Szétestünk támadásban. Újabb előny, amit túljátszunk, aztán bent szabálytalankodik Antal. Kontra.

20:53 - Southern 2. gólja! 1—5 az állás, és úgy tűnik el fog úszni ez a gőzelem. A magyarok kapuscserét hajtanak végre, Gangl Edina helyébe Kasó Orsolya jön!

20:50 - Bujka harmadik helyzete, de ebből sem lesz gól ebben a negyedben. Nincs akciógólunk.

20:49 - Ausztrál emberelőny, amit könyörtelenül kihasználnak. Southern találata, 1—4!

20:48 - Két magyar helyzet, amit vagy kihagyunk, vagy pedig a kapus, Yanitsas véd ki.

20:44 - Vége az első negyednek! 1—3, de csak Gangl Edinán múlt, hogy nem 1—4, mert az utóbbi percekben hatalmasat védett. Vezet az olimpiai bronzérmes.

20:43 - Szépít a magyar válogatott! Keszthelyi 42 másodperccel a negyed vége előtt ötméteresből talál be. Végre!

20:41 - Ausztrál időkérés, amely után Webster, a meccsen a második,, az olimpián a 10. gólját lövi. Középről, blokkok között, Gangl nem találkozik a labdával! 0—3!

20:38 - Blokkba lövünk egy újabb emberelőnyt. Nem kezdünk jó, most már tény!  2:10 van vissza az első negyedből!

20:37 - Sok magyar lehetőség után, Webster lő gólt. 0—2. Elől nem játszunk pontosan, így nehéz lesz felülkerekedni az ausztrálokon!

20:32 - Kimaradt magyar emberelőny után, McGhie ejt Gangl Edina hálójába. 0—1.

20:27 - A legutóbbi két olimpián a fontos meccseket elvesztettük, igaz hosszabbítás után Ausztrália ellen most törleszthetnek női vízilabdázóink. Kezdődik a negyeddöntő!

20:06 - A brit Charlotte Dujardin megvédte olimpiai bajnoki címét díjlovaglásban.

20:02 - A tornászok férfi gyűrű fináléjában az aranyérmet a görög Petruniasz Elefteriosz szerezte meg a brazil Arthur Zanetti és az orosz Gyenyisz Abljazin előtt.

19:15 - A nap eddig aranyérmesei: Úszás, nők, nyílt vízi 10 km: Sharon van Rouwendaal (Hollandia); Atlétika, női kalapácsvetés – Anita Wlodarczyk (Lengyelország); Atlétika, női 3000 m akadályfutás: Ruth Jebet (Bahrein)

18:30 - A német férfi kézilabda-válogatott a csoportkör 5. fordulójában 31—25-re legyőzte Egyiptomot, ezzel Németország az első helyen zárt a B csoportban.

17:38 - Lőrincz Viktor a program szerint 22:08-kor küzdhet meg a bronzért.

17:30 - A kenyai születésű, de Bahrein színeiben versenyző Ruth Jebet nyerte meg a 3000 méteres női akadályfutást.

17:18 - Lőrincz Viktor kikapott az orosz Davit Chakvetadzétól 7—1-re, így a bronzéremért küzdhet a kötöttfogású birkózás 85 kg-os csoportjában.

17:17 - Lőrincz is kap egy intés pontot: 7—1 az orosznak

17:15 - Lórinczet megint megintik és földre küldik. Ezt már nem tudta kivédeni, az orosz nagyon elhúzott, 7— 0 az állás.

17:12 - Most az oroszt küldik földre, ám Chakvetadze is kivédi a magyar fiú támadását. Kemény összecsapásnak lehetünk szemtanúi, az első három perc  után 0—0 az állás.

17:10 - Elkezdődött az összecsapás, Lőrinczet földre küldik,  kivédekezte. 0—0 marad az eredmény.

17:07 - Hamarosan kezdődik Lőrincz Viktor elődöntője az orosz Davit Chakvetadze ellen, a kötöttfogású birkózók 85 kg-os súlycsoportjában.

16:52 - Világcsúcs az atlétikai stadionban! A lengyel Anita Wlodarczyk 82.29-re javította a női kalapácsvetés legjobb eredményét.

16:47 - Közben változás történt a női 10 km-es nyílt vízi úszás végeredményében, ugyanis kizárták a második német Müllert, így Risztov Éva 13., Olasz Anna 14. lett végül.

16:43 - Lőrincz Viktor bejutott a legjobb 4 közé a kötöttfogású birkózók 85-kg-os súlycsoportjában, az üzbég Rustam Assakalov 2—1-es legyőzésével.

16:41 - Megintik Lőrinczet és földre küldik: 2—1

16:40 - Sikerül megpörgetni  ellenfelét, Lőrincz 2—0-ra vezet.

16:39 - Félidőben 0—0 az állás.

16:36 - Elkezdődött Lőrincz Viktor mérkőzése az üzbég Assakalovval.

16:26 - Kopasz Bálint a férfi kajak egyes 1000 méterén középdöntő futamában csak az ötödik helyen végzett, így nem jutott a döntőbe.

16:08 - Douchev-Janics Natasa nöi kajak 200 egyesben a középdöntő futamában a 4. helyen végzett, ezzel nem jutott a döntőbe.

16:02 - 10 km-es nyílt vízi úszásban Risztov Éva a 14., Olasz Anna a 15. helyen végzett.

15:41 - Lőrincz Viktor az első menet legvégén technikai tussal verte az indiai Khatrit, ezzel már a legjobb 8 között van.

15:40 - Lőrincz 4—0-ra vezet, Vasbányai féltávnál a 4. helyen áll.

15:38 - Lőrincz Viktor már küzd az indiai Khatri ellen a birkózók 85 kg-os súlycsoportjában. Közben Vasbányai is lapátol 1000 méteren a kenusoknál.

15:31 - Egy nagyon kellemetlen hír: Kozák Danuta, aki holnap döntőzik Szabó Gabriellával a női kajak kettesben, vírusos gyomorfertőzéstől szenved.

15:16 - Az úszók megérkeztek a második mérőponthoz, 5 km-t tettek meg a távból. Muller vezet, Van Rouwendaal a második, Risztov a harmadik. OLASZ ANNA kilenc helyet jött fel, Risztov mögött egy hajszálnyilval a NEGYEDIK!

15:11 - Kopasz Bálint az ötödik helyen végzett a férfi kajak egyes 1000 méteres előfutamában, ezzel ő is a középdöntőben folytathatja tovább.

15:08 - Lőrincz Viktor megnyerte első mérkőzését a kötöttfogású birkózás 85 kg-os súlycsoportjában. Az örmény Makszim Manukjant verte meg 3—0-ra, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

15:06 - Lőrincz Viktor 2—0-ra vezet Manukjan ellen.

15:05 - Az első 3 perc után Lőrincz 0—0-ra áll. Közben Kopasz Bálint készül a férfiak kajak egyes 100 méteres számában.

14:59 - Lőrincz Viktor is megkezdi az olimpiát. A férfi kötöttfogású birkózás 85 kg-os súlycsoportjában az örmény Makszim Manukjannal küzd.

14:39 - Douchev-Janics Natasa a harmadik helyen zárta a futamot, ezzel a középdöntőbe jutott.

14:36 - Douchev-Janics Natasa előfutama következik női kajak egyesben, 200 méteren.

14:35 - Olasz Anna a 13. helyen úszik 10 kilométeren, 30 perc elteltével.

14:30 - 27 percnyi úszás után Risztov Éva vezeti a mezőnyt 10 kilométeren.

14:26 - Szabó és Kozák meg is nyerte futamát, ezzel egyből a döntőbe jutott a kettős.

14:25 - Szabóék vezetnek 250 méter után.

14:23 - Hamarosan indul Szabó Gabriella és Kozák Danuta előfutama a női kajak kettes 500 méterén.

14:11 - 10 km-en Olasz Éva vezeti a mezőny közel 1 km után.

14:04 - A férfiak 1000 méteres kenu versenyének első előfutamában Vasbányai Henrik a 3. helyen végzett, ezzel a középdöntőben folytatja. A futam győztese, a német Sebastian Brendel automatikusan a döntőbe jutott.

14:02 - Vasbányai 500 méter után a harmadik helyen áll futamában.

13:55 - Már csak percek kérdése és elkezdhetünk szurkolni Risztov Évának és Olasz Annának a 10 km-es nyílt vízi úszásban, közben Vasbányai Henrik a férfi kenu 100 méteres előfutamában lapátol.