Óriási: továbbjutott a Videoton az Európa Ligában!

2017.08.03. 20:57

A Videoton heroikus küzdelemben továbbjutott a francia hatodik Bordeaux ellen!

A Videoton hatalmas elánnal kezdte a Bordeaux elleni visszavágót az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. Már az első fél percben gólt szerezhetett volna Scepovic, majd két perccel később ismét ő próbálkozhatott, ekkor a francia kapus védett nagyot.

Később kicsit megnyugodtak a felek, de a Vidi irányított, a Bordeaux-nak csak egyszer volt igazán nagy helyzete.

Sajnos a fehérváriak sokáig kihagyták a helyzeteiket, majd a félidő hosszabbításának a hosszabbításában, az 50. percben egy szöglet után Stopira fejelt a kapuba, 1—0.

A Videoton állt továbbjutásra a szünetben sőt, a második félidő elején a játékvezető kiállította Sabalyt. Sajnos az emberelőny nem tartott sokáig, a 69. percben Varga is kiállt. Előtte Henty hagyott ki egy nagy helyzetet, ő egyébként végig jól játszott.

Az utolsó húsz percben nagyot küzdött a Vidi, a Bordeaux ekkor már fölényben futballozott. Igazi gólhelyzeteik azonban nem voltak, hazai oldalon Lazovic szabadrúgásai jelentettek veszélyt.

Az első félidőben négy, a másodikban hét perc volt a ráadás, így kifejezetten hosszú meccset játszottak a csapatok.

A Videoton remek játékkal és hatalmas küzdelemben, de rossz helyzetkihasználással 1—0-ra győzött, így továbbjutott az EL playoff körébe.