Németország-Szlovákia 3-0, a németeknek nem okozott gondot Szlovákia

NÉMETORSZÁG-SZLOVÁKIA 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Boateng, Gomez, Draxler

Innentől már koncentráljunk a magyar válogatottra, hisz hamarosan kezdődik a belgák elleni összecsapás, 21:00-kor.

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

Vége! Németország könnyedén győzte le Szlovákiát. A következő körben várhatóan nehezebb dolga lesz, mert a spanyol-olasz nyolcaddöntő győztesével mérkőzhet. Bármelyik válogatott jut ott tovább, garantáltan jobban megnehezíti Neuerék dolgát.

92. perc

Kroos az alapvonal közeléből lőtt szabadrúgást, de nem beívelt, hanem megpróbálta egyből kapura tekerni. Mellé ment.

91. perc

Kroos közelről lőhetett, de Kozácik hatalmasat védett.

2 perc ráadás

84. perc: szlovák csere

Gyömbér helyett Saláta

10 perc van hátra. Lehet, hogy lesz még gól, de már csak csordogál a mérkőzés. Túl hamar eldőlt.

76. perc: német csere

Khedira helyett Schweinsteiger

Leült a meccs irama. A szlovákok láthatóan beletörődtek, hogy kikapnak, a németek meg nem túl nagy meggyőződéssel játszanak. Inkább a végső sípszót várják.

72. perc német cserék

Boateng és Draxler le, Höwedes és Podolski be

71. perc

Gregus lő messze fölé 30 méterről

67. perc

A megítélt szabadrúgás Durica lőtte alig mellé.

66. perc: német sárga:

Hummels kapta

64. perc: szlovák csere

Duris helyett Sestak (megdobbanhatnak a fradista szívek)

Hiába próbáltak többet támadni a szlovákok, egy pontrúgás után a németek gyakorlatilag bebiztosították a győzelmet.

63. perc: Góóóóóól

Kroos szögletét Hummels fejeli el, de védője fejéről elpattan a labda Draxler elé, aki 5 méterről, félfordulásból szépen talál Kozácik kapujába. (3-0)

Fordulás után kifejezetten élvezetes a mérkőzés. Addig csak a németek voltak pályán.

Eddig a második félidő eleje egyértelműen a szlovákoké. Kérdés, hogy eddig miért nem játszottak, miért kellett megvárni, hogy a németek elmenjenek kettővel?

57. perc

Újabb szlovák szabadrúgás, ezúttal Kucka ló 26 méterről, de nagyon mellé.

54. perc

Szlovák szabadrúgás 25 méterre Neuer kapujától, Hamsik végzi el, de egy méterrel a léc fölé tüzel.

Ebben a játékrészben lendületesebbek a szlovákok. Többet is birtokolják a labdát.

49. perc

Hamsik készíti le Kuckának a labdát 18 méterre a kaputól, a jól eltalált lövést Neuer védi. Szerencséje, hogy középre ment.

46. perc: német sárga:

Kimmich kapja feltartásért.

46.perc

Elkezdődött a második játékrész. Egy csere a szlovákoknál, Weiss helyett, Gregus

Vége az első félidőnek! Németország teljesen megérdemelten vezet ilyen különbséggel is. Lehetne több is, elég a büntetőre gondolni.

1 perc ráadás

43. perc Góóóóóóól!

Draxler centerezését Gomez pöcköli a kapuba 5 méterről. Szép találat (2-0)

41. perc

Pekarik jobboldali beadását Kucka fejeli kapura, Neuer hatalmasat véd. Kis híján egyenlítés a semmiből.

Alig kerül át a labda a németek térfelére.

39. perc

Draxler mellel veszi át a labdát, háttal a kapunak, 17 méterről ráfordul és alig lő mellé.

38. perc

Draxler forgatja meg védőjét, de az utolsó pillanatban blokkol a védő.

35. perc

Müller és Skrtel összefejel. Ápolás. Ez is egy veszélyes szituáció volt. Kimmich beadása jött jól.

A szlovákok képtelenek huzamosabb ideig megtartani a labdát. Mintha osztálykülönbség lenne a két csapat között.

31. perc

Megint Müller, csak most lábbal, 18 méterről, de nem találja el a kaput.

28. perc

Müller fejel fölé 11 méterről.

26. perc

Müller lő 25 méterről, de nagyon gyengén. Alig jut el a labda a kapuig.

Hatalmas német fölény jellemzi a mérkőzést. Szinte biztos, hogy lesz itt még német gól.

24. perc

Gomez lefejelt labdáját 15-ről egyből ellövi Özil, centikkel a kapu mellé.

23. perc

Hector éles baloldali beadását Kozácik ártalmatlanítja.

Viszont mindkét válogatott 80% fölött passzol a pontosságot illetően.

Kapura lövések száma: 6-0, és 69%-ban van a németeknél a labda. Elég meggyőző fölény.

20. perc

Formás szlovák támadás végén Weiss centerezése pontatlan, mentenek a védők.

18. perc

Megint egy kifejelt labda, amelyet Özil ló kapásból, de csúnyán lecsúszik 14 méterről.

A kihagyott büntető felbőszítette a németeket, változatlanul támadnak, elég vehemensen.

13. perc: német 11-es

Skrtel dönti fel Gomezt, sárgát is kap... A megítélt büntetőt Özil lövi, Kozácik védi!

A szlovák válogatott továbbra is visszahúzódik, engedi jönni a németeket. Még sok van a mérkőzésből, de eljöhet az idő, amikor változtatni kell.

Ez hamar ment.

8. perc Góóóóóóóól

A szöglet utáni kifejelt labdát Boateng visszalövi, Kozácik képtelen reagálni. (1-0)

7. perc

Kroos beívelt szabadrúgását Khedira fejetle meg, Kozácik szöglere ment.

Főként a széleken próbálnak a szlovákok mögé kerülni, eddig elég veszélyesen, de a 16-oshoz érkező labdát rendre pontatlanok.

5 perc telt el, ahogyan az várható volt, Németország irányítja a mérkőzést.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés.

Németország fehér, Szlovákia kék mezben lép pályára.

A csapatok a játékoskijárónál, hamarosan jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

Izgalmas mérkőzés elé nézhetünk. Az összecsapásnak egyértelmű esélyese Németország, viszont az Európa-bajnokság előtt, felkészülési meccsen már találkozott Szlovákiával. Északi szomszédaink akkor 3-1-re nyertek.

Azaz, papírforma ide, vagy oda, hiába tartják a torna egyik legnagyobb esélyesének a német válogatottat, biztos, hogy meg kell izzadnia a továbbjutásért, ha egyáltalán sikerül.

Németország a C-csoport első helyén lépett tovább a legjobb 16-ba. Lengyelországgal ikszelt, - a lengyelek tegnap már bejutottak a negyedöntőbe - de Észak-Írországot és Ukrajnát legyőzte.

Szlovákia a B-csoportból jutott tovább a 3. helyen. Wales és Anglia előzte meg, de a csúnyán megégő Oroszországot megelőzte. Már ebből a csoportból is van egy negyeddöntős, Wales.