Második mérkõzését elvesztette a nõi vízilabda-válogatott

2016.08.11. 19:39

A magyar női vízilabda-válogatott 11–10-re kapott ki a spanyoloktól, ami nehéz folytatást ígér, miután a következő mérkőzésen a kiemelkedő formában lévő amerikai csapat lesz az ellenfél.

•  Női vízilabdatorna:
  •  B csoport, 2. forduló:
  • Spanyolország-Magyarország 11–10 (2–2, 4–4, 4–1, 1–3)
  • gólszerzők: Godoy 2, Munoz 2, Aymerich 2, A. Llaquet 2, Ariza 2, Ventosa 1, illetve Bujka 5, Keszthelyi 2, Szűcs 1, Csabai 1, Kisteleki 1
  • emberelőny/gól: 20/3, illetve 16/5

Az összecsapás a harmadik negyedben ment el, amelyet a Bíró Attila csapata 4—1-re vesztett el. Pedig előzőleg úgy tűnt, hogy felmenő ágban vannak Bujkáék.

Az első és a második negyed is döntetlennel végződött (2–2, 4–4), és úgy nézett ki, hogy a magyarok egyre jobban játszanak.

Ehelyett jött a kellemetlen meglepetés, a harmadik negyed. Hiába küzdött a csapat a végén, csak megközelíteni tudta a spanyolokat. Az is az igazsághoz tartozik, hogy elég sajátos felfogásban fújtak a játékvezetők, ami nem a magyar csapatnak kedvezett.

Persze nem emiatt kapott ki a csapat. Nagyon hullámzó a játék. Egy-egy csodálatos mozdulatot bosszantó hibák követtek, támadásban pedig gyakran nagyon bizonytalannak tűntek Keszthelyiék. Bujka Barbara nagyon szépen játszott, és szépen megszórta a spanyolokat. Nem rajta múlott a meccs.

Nem játszottunk jól, nem játszottunk olyan színvonalon, ami a spanyol csapat legyőzéséhez kell. Van hiányérzetem, sokat hibáztunk."

- összegzett Bíró Attila szövetségi kapitány. Hozzátette: hiányolta az átlövés-gólokat.

Bujka Barbara szerint a harmadik negyedben megint leblokkolt a csapat.

Nem szabad a bírókat hibáztatni, így is megvoltak a helyzeteink, a spanyolokat ugyanúgy meg kellett volna verni, mint a kínaiakat."

Takács Orsolya viszont úgy vélekedett, hogy az egyik mérkőzésről a másikra nagyon megváltozott a játékvezetői felfogás. A következő meccsről, a nagy favorit amerikaiak elleni találkozóról így fogalmazott:

Ismerjük egymást jól, mi is őket, ők is minket, felkészültünk belőlük, és nekik esünk."