Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Magyarország libanoni keresztény templomok helyreállításához is segítséget nyújt

Vincze Viktor Attila

2017.07.19. 20:30

A kormány döntése alapján Magyarország több libanoni, keresztény templom felújításának költségeihez is hozzájárul. A legfrissebb, Magyar Közlönyben szereplõ kormányhatározat szerint erre 460 millió forintot különített el a kabinet.

A kormányhatározat szövege szerint a kormány egyetért a libanoni keresztény közösségek támogatásával, helyben maradásának elősegítésével és a közel-keleti kereszténység identitása megtartásában rendkívül fontos szerepet játszó, a közösségek által használható templomok meglétének szükségességével, ezért 31 templom felújítására összesen 463 millió forintot fordítanak.

A templomok között van középkori, van XVIII-XIX. században épült, valamint modern is – derült ki a határozat mellékletéből.

Az összeget a kormány a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek utalja át, mivel a bejrúti nagykövetségen kívül a határozat szerint az egyetemet és annak libanoni partnerét is bevonják a templomfelújítások megvalósításának ütemezésébe, az előkészítéshez szükséges tudományos munka elvégzésébe, valamint a felújítás végrehajtásába.

Libanon a Közel-Kelet azon kivételes államai közé tartozik, ahol a több évtizedes polgárháborús és háborús állapotok ellenére is jelentős számban meg tudott maradni a keresztény vallású lakosság, amely fontos szerepet tölt be az ország életében.

A libanoni népesség etnikai megoszlása: arab 95%, örmény 4%, egyéb 1%. A vallások szerinti megoszlása a lakosságnak: muzulmán 59,7% (síita, szunnita, drúz, izmaelita, alavita vagy nuszajri); keresztény 39% (maronita katolikus, görög ortodox, melkita katolikus, örmény ortodox, örmény katolikus, szír katolikus, szír ortodox, római katolikus, káldeus, asszír, kopt, protestáns); egyéb 1,3%.

 A libanoni lakosság többsége arab nemzetiségű, akiknek több mint nyolcvan százaléka helyi, azaz libanoni arab. Több mint a tizede menekültként ott élő palesztin arab, négy százaléknyi örmény, és egy százaléknyi egyéb nemzetiség. Például cserkesz is él az országban.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére