Ma ünnepeljük, hogy egykor jó volt a magyar foci

2017.11.25. 11:58

64 évvel ezelõtt ezen a napon aratta a magyar válogatott a leghíresebb gyõzelmét.

1953. november 25-én a magyar labdarúgó-válogatott 6–3-ra győzött a londoni Wembley Stadionban. A legendás győzelem napja egyben a magyar labdarúgás napja is 1993 óta.

Az eredmény és maga a mérkőzés az egész világ sportéletét felrázta, az első nem angolszász válogatott volt a magyar, amely nyerni tudott Anglia ellen idegenben.

Az évszázad mérkőzésének nevezett meccs után az angol közönség megtapsolta a magyar csapatot, másnap a sajtóban áradoztak a válogatottról.

Röviden idézzük fel, mi is történt!

Rögtön az első percben Hidegkuti vezetést szerzett, ezután még Sewell egalizált a 14. percben. A következő negyedórában szinte eldőlt a meccs, előbb ismét Hidegkuti, utána pedig Puskás volt kétszer eredményes. Mortensen a 38. percben szépített, 4–2-es magyar vezetéssel vonultak a csapatok a félidőre.

A második játékrész első nyolc percében további két magyar gól született, előbb Bozsik, utána Hidegkuti volt eredményes. Alig pár perccel később Ramsey tizenegyesből szépített, ezzel beállította a 6–3-as végeredményt.

Tavasszal az angolok revansot szerettek volna venni, de a Népstadionban 7–1-re nyert a magyar csapat, ez azóta is az angol válogatott legnagyobb arányú veresége.

Az alábbi videón a 6–3 magyar góljai láthatóak, köztük a 40. másodperctől Puskás Ferenc legendás gólja, amit talán mindenki látott már, akit kicsit is érdekel a foci. Nem csak Magyarországon...

Reméljük, hogy nem kell újra hatvan évet várni egy hasonló sikerre!