Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ma is cirkuszolt az ellenzék az Országgyûlésben

888.hu

2018.12.10. 21:00

Az ellenzéki frakciók képviselõi bojkottálják a parlament hétfõi ülésnapjának a napirend elfogadását követõ részét - jelentették be az érintettek rendkívüli sajtótájékoztatón.

Az eset előzménye, hogy több ellenzéki képviselő is hangos sípszóval és bekiabálásokkal zavarta az Országgyűlés plenáris ülését, miután a parlament csomagban szavazott a hétfői napirendhez benyújtott 2925 ellenzéki módosító javaslatról. A módosító javaslatokkal az ellenzék a munkaidő-beosztás önkéntes megváltoztatásáról szóló törvényjavaslat elfogadását akarta hátráltatni. A hétfői ülésnapon heves vita alakult ki a Házban, amelynek a végén  az ellenzéki képviselőcsoportok, néhány független képviselővel kiegészülve kivonultak az ülésteremből – írja az MTI.

Ezt követő sajtótájékoztatójukon Tóth Bertalan, az MSZP elnöke azt mondta, hogy igazságügyi bizottság alaptörvény- és házszabályellenes döntést hozott amikor úgy határozott, hogy egyben kell szavazni az ellenzéki módosító indítványokról.

Hangsúlyozta, hogy továbbra is kiállnak a szakszervezetek mellett és tiltakoznak a munkaidő-beosztás önkéntes megváltoztatásáról szóló törvényjavaslat ellen.

Vadai Ágnes, a DK alelnöke úgy fogalmazott, hogy már a napirend előtti felszólalások során látszott, hogy Kövér László, az Országgyűlés elnöke "ideges, ostoba házmesterként fog viselkedni". Ezt követően a házelnök az "Országgyűlési Õrség mögé bújt", mert "felsorakoztatta" őket az ülésterem előtt – emelte ki. A politikus elképzelhetőnek tartotta, hogy Kövér László erőszakkal akarta eltávolítani az ellenzéki képviselőket az ülésteremből.

Ilyen természetesen nem történt, ám Kövér László az ülést megzavaró képviselőknek elmondta, hogy

az ülés alatt orvosi ügyelet áll rendelkezésre, aki rosszul érzi magát, odafáradhat."

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke egyértelműnek nevezte, hogy a kormánypártok rettegnek. A Fidesz-KDNP sem az emberekkel, sem más pártokkal nem tárgyal és már a saját szabályait sem hajlandó betartani, mert "az egyetlen eszköz, ami a kezében maradt, az az erőszak" – jelentette ki. Amennyiben a törvényt elfogadják, akkor az ellenzék az Alkotmánybírósághoz és az Emberi Jogok Európai Bíróságához fog fordulni – közölte.

Lukács László, a Jobbik frakcióigazgatója azt mondta, az emberek jövőjét meghatározó egyik legfontosabb témáról van szó, ezért ők is kivonultak, mert az ellenzéknek egységesen kell fellépnie az ügyben.

Keresztes László Lóránt, az LMP társelnöke hangsúlyozta, hogy ez a kérdés egy táborba sodorta az egyébként nagyon sok kérdésben eltérő véleményt képviselő ellenzéket.

Aki többet szeretne keresni, annak jól jöhet a törvény

Az ellenzék ismét hisztériát csap egy fontos ügyben. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője kifejtette, hogy

A munka törvénykönyvének módosításáról szóló javaslat – amely körül ez a hisztériakeltés kialakult a baloldali pártok jóvoltából – arról szól, hogy aki szeretne többet dolgozni, és szeretne ezáltal több pénzt keresni, az elől elhárítsák a bürokratikus akadályokat"

– mondta a Fidesz frakcióvezetője.

Hangsúlyozta, hogy ez önkéntes, azaz minden esetben a munkavállaló beleegyezése szükséges hozzá.

Kísérlet a törvényhozás működésének akadályozására

Az esettel kapcsolatban az Országgyűlés Hivatala is kiadott egy közleményt.

Az Országgyűlés plenáris ülésének hétfői ülésnapján az MSZP, a DK és a Párbeszéd frakciója az ülés napirendi javaslatához benyújtott 2925 módosítási indítvánnyal – amelyek egyenkénti megszavazása, saját állításuk szerint is mintegy 150 órát vett volna igénybe – akadályozni akarta a törvényhozás működését. Az obstrukció eszközének alkalmazásával az ellenzéki pártok már korábban is tettek kísérletet az Országgyűlés munkájának ellehetetlenítésére – olvasható a közleményben.

Miután az alkotmányos elveknek és jogszabályi előírásoknak megfelelően az Országgyűlés elnökének feladata és kötelezettsége az ülés zavartalan és hatékony lebonyolításának biztosítása, Kövér László házelnök az Igazságügyi bizottság állásfoglalását kikérve az obstrukciós célzattal benyújtott és érdemi indokokat nem tartalmazó módosító javaslatokat – elnöki jogkörével élve – egyetlen döntést igénylő szavazásra bocsátotta, amivel lehetővé tette, hogy az Országgyűlés a hétfői ülésnapon is hatékonyan el tudja látni alkotmányos funkcióit.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére