Küzdelmes meccsen vereséget szenvedett a válogatott

2018.03.27. 21:52

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0 arányban alulmaradt Skócia csapatával szemben.

A múlt pénteki csúfos kudarc után Skócia ellen más szellemben lépett pályára a magyar csapat. A játékosok küzdöttek, az iramra sem lehetett panasz, főleg úgy, hogy ez egy barátságos meccs volt.

Az első félidőben a skótok álltak közelebb a gólhoz egy felesleges szabálytalanságot követő 11-esnél. A büntetőt Gulácsi kivédte, majd a hosszabbításban a magyar válogatott is gólt szerezhetett volna egy pontrúgás után, de a skót kapus védett.

A második játékrész kicsit durvább játékot hozott, eleinte lagymatagabb volt a játék, és sajnos egy skót gól után élénkült csak fel a küzdelem. A gól egy védelmi hiba után született, többen is tisztázhattak volna a gólpasszt érő beadásánál, de nem tették.

0–1 után hajtott a magyar csapat, melyet a cserék is felráztak. Varga Roland távoli lövése volt a legnagyobb helyzet, a skót kapus ekkor bravúrral hárított. Később egy védelmi hiba után Szalai lőhetett volna gólt, szintén a kapus védett.

A hajrában igazán nagy gólhelyzet nem adódott egyik csapat előtt sem, Skócia 1–0-ra nyert, a döntetlen talán igazságosabb lett volna. A skót válogatott története során először nyert Budapesten.