Könnyedén verték a horvátok Nigériát

2018.06.16. 22:53

A D csoport második meccse nem hozott kimagaslóan jó meccset, a horvátok simán nyertek, nem erõltették meg magukat.

Horvátország kezdte aktívabban a mérkőzést, a fölényük viszont sokáig nem érett góllá, és igazán nagy helyzetük nem is akadt sok. A 33. percben aztán egy szöglet után Etebo ért rosszul a labdába, ezzel az öngóllal szerzett vezetést Horvátország.

Az első félidő első fele egészen sok izgalmat hozott, a gól után megnyugodtak a horvátok, így nem is erőltették a támadásokat, Nigériának pedig nem volt komoly helyzete.

A második játékrész unalmasabb volt, sokáig csak birtokolta a labdát Horvátország, nekik ez elég volt, Nigéria meg nem tudott mit kezdeni ezzel. Ekong aztán egy szöglet után lerántotta Mandzukicot, ezért büntetőt ítélt a játékvezető.

A 72. percben Modric értékesítette a tizenegyest, ezzel a meccs lényegében eldőlt.

A hátralevő bő 20 perc percben is a horvátok domináltak, ekkor már Nigériának nem sok köze volt a mérkőzéshez, bár a 87. percben majdnem szépítettek, de több gól nem esett, a horvátok 2–0-ra nyertek.

A győzelmével Horvátország vezeti a D csoportot, Argentínának és Izlandnak 1-1 pontja van, Nigériának nincsen pontja.

A csoport küzdelmei csütörtökön folytatódnak egy Argentína–Horvátország-meccsel, pénteken Izland játszik majd Nigériával.