Döntetlen Izland ellen, a továbbjutás kapujában a magyar válogatott

2016.06.18. 17:26

Izland–MAGYARORSZÁG 1-1 (1-0)

GRATULÁLUNK FIÚK!!!!! HAJRÁ, MAGYAROK!!!!

A következő feladat Portugália lesz. Az sem lesz könnyű meccs, de megoldható! Ez a csapat képes megoldani!

Teljesen megérdemeltük az egyenlítést! Ha a teljes mérkőzést nézzük, akkor még a győzelmet is megérdemeltük volna. Sokkal jobbak voltunk az izlandiaknál!

Ezzel a döntetlennel biztossá vált, hogy nem lehetünk negyedikek a csoportban, az még kérdés, hogy elég lesz-e a 4 pont a továbbjutáshoz.

94. perc

Izlandi szabadrúgás 16 méterről... és ott van Gudjohnsen...Megúsztuk!!! Vége a mérkőzésnek!

92. perc

Szalai lő 24 méterről, megpattan egy izlandi lábon, de Halldórsson véd.

91. perc

Nagy Ádám kap sárgát

4 perc ráadás!

Ezt piszkosul megérdemeltük!!!!!

88. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!

Szalai!!!!!... Nem is Szalai, Nikolics fut el a jobboldalon, betőr a 16-on belülre, élesen belő az 5-ös magasságába, a Szalai elől menteni próbáló Saevarssonról besodródik a labda az izlandi kapuba (1-1)

84. perc: cserék

Sigthorsson helyett Gudjonssen, illet Juhász helyett Szalai

83. perc: sárga lap

Kleinheisler kapja reklamálásért. Õ sem bírja idegekkel

Megérdemelné legalább az 1 pontot a magyar csapat.

81. perc: sárga lap

Kádár kapta. Finnbogason dőlt el mellette.

Nem szeretek bírózni... nem is fogok. Ahhoz már túl izgatott vagyok. Bödét feldöntötték a 16-os vonala előtt és ellene fújtak.

77. perc: sárga lap

Saevarsson kapja

Hogy bírják ezt a nyomást? Mintha érne a magyar gól!

76. perc

Dzsudzsák lövi a szabadrúgást, de Halldórsson magabiztosan véd.

75. perc: Sárga lap

Finnbodason kapja Guzmics lerántásáért. Szabadrúgás 25 méterre a kaputól.

Óriási nyomás alatt az izlandi kapu, de sajnos állják a sarat.

73. perc

Böde kerül helyzetbe 17 méterre a kaputól, de túl gyenge a lövése, Halldórsson így is nehézségek árán véd.

72. perc

Dzsudzsák baloldali beadása után Halldórsson aláfut a labdának, de a védők érnek oda először.

69. perc: Csere

Bödvarsson helyett Finnbogason

67. perc

Dzsudzsák szabadrúgása 28 méterről, Halldórsson páncélmellényéről kijön a labda, de nem tudjuk összeszedni a kipattanót. Tisztáznak a védők.

66. perc: cserék

Stiber és Priskin le, Böde és Nikolics be - Az izlandiaknál Gunnarsson le, Hallfredson be.

64. perc

óriási kavarodás az izlandi 16-on belül, Gera és Nagy Ádám kavarta meg a védelmet, de az utolsó pillanatban felszabadítanak a védők.

Kell a frissítés.

Hamarosan cserélünk. Böde és Nikolics is bejön.

Szinte csak a jobboldalon és középen vezetünk támadásokat. 69%-ban nálunk a labda.

59. perc

Gera estében Kleinheislerhez passzol, aki 23 méterről, középről tüzel, de túl magasan. Tiszta helyzet volt.

57. perc

Bödvarsson próbál ollózni 15 méterre a kapunktól. Az égbe ló.

8 perc telt el a második félidőből, az izlandiak labdával még nem voltak a térfelünkön.

Nem tudunk tiszta lövőhelyzetbe kerülni.

50. perc

Egy szabadrúgás variáció után Kleingeisler lő 18 méterről, középről, de szögletre blokkolnak a védők.

Nikolics és Böde melegít.

Az izlandiak teljesen behúzódnak.

46. perc

Mi kezdjük a második játékrészt. Nem volt csere.

Még az izlandi kommentátor is azt mondta, hogy nem érdemelték a büntetőt, mert nem történt szabálytalanság. Ez mindent elmond a szituációról.

Az összkép alapján nem rossz a magyar csapat. Az izlandi válogatott alig csinált valamit, ez a statisztikákból is kiderül (137 passz, ebből 90 jó), mégis vezet. Ha legalább pontot akarunk szerezni, akkor mindenképpen többet kell kockáztatnunk. Eddig a biztonságon volt a hangsúly.

Félidei statisztikák az uefa.com adatai:

Vége a félidőnek! Izland 1-0-ás vezetésével vonulnak pihenőre a csapatok.

1 perc ráadás

Nagyon nehéz lesz! Félő, hogy be fog zárulni az izlandi retesz és jönnek a kontrák, amihez nagyon értenek.

42. perc: Sárga lap

Gudmundsson kapja egy durva belépőért.

Elég könnyű szívvel befújt 11-es volt!

39. perc Gól

Vezet Izland! Egy szöglet utáni kavarodás után Király kiejti a labdát a kezéből, minek következtében kavarodás támad, majd a játékvezető váratlanul fúj! 11-est. Sigurdsson Belövi. (1-0)

38. perc

Megint a letámadás miatt labdát vesztünk Sigthorsson kerül helyzetbe, de Guzmics blokkol

Egy pillanatra sem lankadhat a figyelem. Rengeteget dolgoznak az izlandiak és olykor nagyon jól támadják le csapatunkat, nehéz kibontakozni. Ezért is ilyen kevés a helyzet.

34. perc

Kleinheisler vezette a labdát befelé, majd jobbról, kicsit kisodródott helyzetből  kapura tekert, alig ment el a hosszú sarok mellett.

31. perc

Kádár vesztett el egy párharcot a 16-osunkon belül, Gudmundsson egyből kapura fordult, Királynak bravúrral kellett védenie. Ezt megúsztuk.

30. perc

Dzsudzsák megint elindult befelé jobbról, de most lövés helyett passzolt, Priskin nem számított erre a megoldásra

Nekünk eddig 191 passzunk volt, nekik 80. Ebből is tisztán látszik a fölény.

Nagyobb veszélyt még nem tudunk kialakítani, de benne van válogatottunk játékában a lehetőség. Jobbak vagyunk. Õk meg legalább annyira fegyelmezettek, mint mi.

Eltelt a félidő fele. Ha nem is látványosan, de egyértelműen mi uraljuk a játékot. Leginkább az izlandi térfélen van a labda, ami hosszútávon jó lehet, csak a kontrákra kell nagyon figyelni.

19. perc

Megint Dzsudzsák, most a 16-os jobboldalán, de 13 méteres lövése szögletre vágódik.

17. perc

A jobboldalról Dzsudzsák húzott befelé, két lövőcsel után bombázott 17 méterről, de a védők blokkolták a lövést. Erős volt, biztos megérezték.

65%-ban nálunk a labda.

14. perc

Dzsudzsák baloldali szabadrúgását Priskin fejeli 14 méterről, de magasan kapu fölé. Első helyzetünk.

12. perc

Stieber beadását Halldórsson húzta le.

10. perc

Szöglet után Bödvarsson fejelt kapu fölé. Nagy helyzet volt. Figyelni kell a pontrúgásokra.

Alig kezdődött el a mérkőzés, de már hatalmas a küzdelem. Szinte vérre menő párharcokat láthatunk.

Jóval többet van nálunk a labda. Storck ezt ígérte.

Szerencsére nem úgy kezdtük a mérkőzést mint Németország és Ausztria ellen. 4 perc elteltével ellenfelünk nem jutott kapunk közelébe.

1. perc

Izland kezdi a mérkőzést.

A magyar válogatott fehér mezben lép a gyepre.

Hátborzongató volt hallgatni a 20 ezer magyar szurkolót énekelni a himnuszt.

Szól a magyar himnusz!

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

Már csak percek vannak hátra a kezdésig. 18:00-kor jön a kezdőrúgás!

Rengeteg német is kilátogatott a mérkőzésre, ők is a magyarokat fogják buzdítani, már Bernd Storck és Andy Möller személye miatt is.

Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya felhívta a figyelmet, hogy mindenképpen a földön kell tartanunk a labdát, mert a levegőben nagyon jók az izlandiak. Ezt egy kicsit megnehezíti, hogy a Vélodrome talaja nincs a legjobb állapotban, sok kritika érte.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Újabb komoly megmérettetés előtt áll a magyar labdarúgó-válogatott a franciaországi Európa-bajnokságon. Az első leckét, Ausztria ellen tökéletesen mondta fel a csapat, amivel megalapozta, hogy akár már 2 mérkőzés után kiharcolhatja helyét a legjobb 16 között. Ehhez ezen a mérkőzésen meg kellene verni Izlandot, de egy döntetlennel sem lennénk elégedetlenek. Nehéz elképzelni, hogy 4 pont nem lesz elég a továbbjutáshoz.

Mint látható, Bernd Storck úgy oldotta meg Fiola Attila pótlását a védelem jobboldalán, hogy Langot kitette a helyére, Guzmics párja pedig a rutinos Juhász Roland lesz a védelem közepén.

Kisebb meglepetés, hogy a sokak által szidott Szalai Ádám az osztrákok ellen rúgott gólja után kikerült a kezdőből és a helyén Priskin Tamás játszik, aki azt a csodálatos gólpasszt adta Stiebernek.

A magyar válogatottat információink szerint  több, mint 20 ezer szurkoló fogja buzdítani a  Stade Vélodrome-ban.

Statisztikákkal megtűzdelt beharangozónkat itt olvashatjátok.