Hihetetlen gólokkal úszott el a feljutási esélyünk a Nemzetek Ligájában

2018.10.15. 22:44

Egy elképesztõen sok hibával tarkított meccsen a magyar labdarúgó-válogatott döntetlent játszott Észtországban.

Nem kezdődött jól magyar szempontból az Észtország–Magyarország Nemzetek Ligája-meccs. Az észtek lelkesen, nagy elánnal kezdték a mérkőzést, fölényben fociztak az első 15-20 percben. A hazai küzdelem célt ért: Luts a 20. percben megszerezte Észtország első gólját a Nemzetek Ligájában.

Nem tartott sokáig az észt előny, a magyar válogatott az első helyzetét gólra váltotta. Egy védelmi hibát kihasználva Nagy Dominik léphetett ki, majd a 16-oson kívülről szépen kilőtte a hosszú alsót, 1–1.

A magyar gól után kicsit összekapta magát a csapat, a félidő másik fele kiegyenlített játékot hozott. Igazán nagy lehetőség csak egy volt, az is Nagy Dominik előtt adódott, de Lepmets hárított. Lepmetsnek egyébként ez volt az első labdaérintése, miután az első kapust, Aksalut a 43. percben le kellett cserélni.

A második játékrészt is az észtek kezdték jobban, sok volt a bizonytalanság a magyar védelemben. Az 53. percben aztán szöglethez jutott Magyarország, és az első sarokrúgásunkból egyből gól is született. Szalai vehetett le az ötösön egy emelést, a magyar támadó nem volt lesen, beragadt egy észt védő. Szalai átvette a labdát egy emeléssel, majd arra is volt ideje, hogy megforduljon és utána rúgja be a labdát a kapuba, ezzel átvettük a vezetést.

A vezetés birtokában bátrabban és jobban játszott a magyar csapat, de továbbra is inkább kiegyenlített volt a játék képe.

A magyar szurkolók is nagyot alkottak, a meccs nagy részében lehetett hallani a hangjukat, sőt, a 60. perc után "Az éjjel soha nem érhet véget" című klasszikus is felhangzott.

A 70. percben hatalmas szerencsével egyenlítettek az észtek. Pikk beadásába Pátkai csúszott bele, a labda pedig olyan szerencsétlenül pattant meg, hogy behullott a magyar kapuba, 2–2. Azonnal jöhetett volna a válasz, de Szalai éppen lemaradt egy beadásról.

A gólt követően felpörgött a játék, a magyarok mentek előre, az észtek pedig a védekezés mellett próbálták kihasználni, hogy a magyar csapat hátul kinyílt. Sajnos egy elképesztően nagy védelmi hiba után az észtek ismét vezetést szereztek: egy megpattanó labdára Kádár nem indult el, mert Gulácsit várta, a kapus azonban nem jött ki. A labdára így zavartalanul csaphatott le Anier és a kapuba is lőtt, 3–2.

Ismét hamar sikerült egyenlíteni, a 81. percben a második magyar szöglet után megint Szalai villant, ezúttal fejjel, máris 3–3 volt az állás, és a hosszabbítással együtt volt hátra tíz perc. Ebben az időszakban már teljes volt a magyar fölény, ám a rendes játékidőben nem sikerült gólt szerezni.

A hosszabbításban az észtek előtt is adódott helyzet, aztán a 93. percben mi végezhettünk el szögletet, de ebből sajnos nem született gól, ám ez még nem az utolsó lehetőségünk volt. A 94. percben Eppelhez került a labda a 16-oson belül, de a csereként beálló támadó nem tudott kapura lőni. Ez volt az utolsó helyzet, a 3–3-as döntetlen azt jelenti, hogy biztosan nem jutunk fel a B divízióba, és szinte biztosan nem jutunk ki az Eb-re a Nemzetek Ligájából.

A csoport másik meccsét a finnek 2–0-ra nyerték a görögök ellen, így továbbra is hibátlanok, egy hajszálnyira vannak a csoport megnyerésétől.