Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hétfõn újra összeül az Országgyûlés

888.hu

2019.02.17. 10:00

Az Országgyûlés hétfõn kezdi meg tavaszi ülésszakát. A kéthetes ülés elsõ napján az igazságszolgáltatás tevékenységérõl szóló beszámolókat fogadhatnak el, szerdán pedig a vagyonkezelõ alapítványok létrehozásáról tárgyalhatnak.

A házelnök – parlament honlapján elérhető – napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd három új képviselő teheti le esküjét. A kormánypárti padsorokban Hollik István (KDNP) kormányszóvivő kerül a decemberben elhunyt Hirt Ferenc (Fidesz) helyére, míg a Jobbik frakciójából távozó Staudt Gábor és Szávay István helyére Csányi Tamás és Bencsik János érkezik – írja az MTI.

A Ház ezt követően szavazhat a Kúria, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) és az ügyészség 2017-es beszámolóiról, az ezekről szóló vitákat ugyanis már tavaly lezárták.

A képviselőknek ezután határozniuk kell a becsületsértés miatt feljelentett Budai Gyula (Fidesz) mentelmi jogáról, majd két ellenzéki képviselő: Tordai Bence (Párbeszéd) és Varju László (DK) tiszteletdíját is csökkenthetik fegyelmi ügyeikben.

Az interpellációkra ezúttal is két óra, míg az azonnali kérdésekre hatvan perc áll majd rendelkezésre.

Kedden reggel a magyar ápolók napjára emlékeznek a képviselők, majd – több nemzetközi szerződés mellett – a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartójává váló Maecenas Universitatis Corvini létrehozásáról is általános vitát tartanak.

A vagyonkezelő alapítványokról szóló törvényjavaslatot szerdán tárgyalhatja a Ház, és ekkor folytatnak általános vitát a Magyarország területén élő nemzetiségek 2015-2017. közötti helyzetéről is.

A parlament ülése február 25-én, hétfőn ér véget. Az utolsó ülésnapon a második héten megszokott kérdések és azonnali kérdések hangozhatnak el.

 Az ellenzék többször megígérte, hogy tavasszal folytatni fogja azt a nevetséges botránykeltést, amelyet decemberben megkezdett. Ekkor az ellenzéki képviselők hangoskodással, megafonnal és számos más eszközzel zavarta meg az ülést. Az egyik napon nem engedte a pulpitushoz Latorcai János levezető elnököt, aki a padsorokból vezette le az ülést.

Az ellenzéki botránypolitizálás az elemzések szerint nem nyerte el a magyarok tetszését. A megkérdezettek 60 százaléka elutasította az ellenzék decemberi parlamenti botrányokozását.

Az Országgyűlésben és az utcákon botrányt okozó és erőszakot alkalmazó ellenzék egyébként nem tudott érdemben profitálni ezekből az eseményekből, az erőviszonyok átrendeződése nem indult meg. Ráadásul az a kutyakomédia, amelyet az ellenzéki képviselők az Országgyűlésben, az MTVA épületében és az utcákon folytattak, nem fogja meggyőzni a szavazókat ezen pártok és politikusok kormányzóképességéről.

Emiatt a magyarok többsége úgy látja, hogy az ellenzéket nem az emberek problémái, hanem a hatalom érdekli.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére