Gera nem kezdett, vereség a világbajnoktól!

2016.06.04. 20:01

Ezúttal nem jelölte kezdõcsapatába Gera Zoltánt a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Bernd Storck. Nem emiatt kaptunk ki, jóval inkább azért, mert egy a világ legszûkebb elitjébe tartozó válogatott ellen lépett pályára a magyar együttes Gelsenkirchenben.

Kezdjük is ezzel. Telt ház, 52 ezer néző előtt ebben a felállásban kezdett a két együttes, megjegyzendő, hogy a németeknél 9 világbajnok került be a kezdőcsapatba.

Felkészülési mérkőzés, Veltins-Arena, 52.104 néző. Játékv.: M. Strömbergsson (SWE)

Németország: Neuer - Höwedes, J. Boateng, Rüdiger, Hector  -  Müller, Khedira, Kroos, Özil, Draxler - Götze  A kispadon: Ter Stegen (k.), Leno (k.), Mustafi, Can, Hummels, Kimmich, Weigl, Sané, Schweinsteiger, Schürrle, Gomez és Podolski.

Magyarország: Király - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Lovrencsics, Pintér Á., Nagy Á., Kleinheisler, Dzsudzsák - Szalai  A kispadon: Gulácsi (k.), Dibusz (k.), Korhut, Juhász R., Stieber Z., Elek, Nikolics N., Németh, Priskin és Böde.

Amennyiben a két válogatott kezdőcsapatának értékéből indulunk ki, akkor a két gárda között nagyon sok gól a különbség. A magyar nemzeti csapat legértékesebb játékosa, a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs, az ő értékét 6 millió euró körülire becsülik. Két játékos értéke alakul még egymillió euró körül: Szalai Ádám és Nagy Ádám tartozik ebbe a körbe. A másik oldalon nagyjából 350 millió euró értékű a kezdő!  Thomas Müller a maga 75 millió eurós "árával" nagyjából a magyar első-másodosztályt lefedi. Mindezt azért nem árt tudni, hogy ne legyenek hatalmas elvárásaink. Mert nem csupán egy-egy jó ügynökön múlik, hogy ki mennyit ér, azért ahhoz van köze a játéknak és a futballnak is.

Persze ennek ellenére Németországban volt olyan lap, amely a német válogatottnál is terjedelmesebben foglalkozott a magyarral: Király Gábor szürke mackójával,  aki az Európa-bajnokság legidősebb játékosa lehet (103-szor volt most válogatott!), Bernd Storckkal és Andreas Möllerrel, aki egyébként Gelsenkirchenbe tulajdonképpen hazatér. Nagy Ádámról is írtak, mint az Európa-bajnokságra 1972 után, nagy világbajnokságra pedig 30 esztendős szünetet követően eljutó magyar nemzeti csapat legígéretesebb labdarúgójával. Szóval, ha kis pénz, ha nem, azért foci azért volt pl. a norvégok ellen és ezt a németek annyiban elismerik, hogy legalább nem egy kézlegyintéssel intézik  el a magyar válogatottat.

A meccs ettől függetlenül majdnem német góllal kezdődött, azzal is indult, de az első percben Draxler hiába talált a hálóba a játékvezető lest látott. Szerencsénkre! Ezt követően az első 10 percben volt még helyzete Götzének, de Királynak is kellett egy nagyot védenie, amikor Müller 24 méteres lövését fogta. Igaz fél perccel később Rüdiger fejesét ő is csak nézte, amint mellé megy! Óriási helyzet volt.

Az első negyedóra végén Dzsudzsák 17 méterről leadott jó lövését Neuer Szalai elé tolta, aki közelről a kapusba verte a ziccert, de lesen volt.  Sőt a 28. percben Pintér a lécre ívelt egy labdát, tehát volt azért magyar lehetőség, annak ellenére, hogy a németek fölényben játszottak, igaz nem szakadtak szét.

1-0! Aztán mielőtt elmehettek volna szünetre a játékosok, a 39. percben Hector beadását követően Götzét megelőzve, a menteni akaró Lang Ádám ballal a felső sarkába lőtt.

A második játékrészben egy igazi felkészülési meccset láthattunk. Cserékkel (a magyaroknál bejött a pályára: Pintér helyett Gera, Szalai helyett Priskin, míg az újonc Bese Barnabás Fiolát és Stieber Zoltán Kleinheislert váltotta.

2-0! A második játékrészben kaptunk még egy gólt. A 75 milliós Thomas Müller, miután Gomez fejesét Király Gábor védte, hálóba pofozta a labdát. Tisztán les volt, ráadásul mintha ebbe is beleért volna Lang.

Zárszóként talán még Lukas Podolski pályára lépése érdemel egy mondatot, aki 31. születésnapján játszotta 128. német válogatott meccsét. Mindezt a helyszínen több mint 1000 magyar szurkoló látta!

Németország - Magyarország 2-0 (1-0)

Gólszerző: Lang (39. – öngól), Th. Müller (63.)

A magyar válogatott kicsit álmosan játszott, hiányzott a tűz, de ne feledjük el, ez egy felkészülési meccs volt és a világbajnok volt az ellenfél, egy nagyon erős ellenfél. Ettől függetlenül az osztrákok ellen több kell Franciaországban az Európa-bajnokságon.