Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Fizethetett a BBC a szexuális zaklatások áldozatainak hallgatásáért

888.hu

2018.01.27. 10:28

A brit közszolgálati csatornára, a BBC-re több kellemetlen vizsgálat vár, mivel a gyanú szerint számos olyan megállapodást kötött szexuális zaklatások áldozataival, amelyek hallgatásra kényszerítik õket.
LONDON, 10:28

A brit közszolgálati csatornára, a BBC-re több kellemetlen vizsgálat vár, mivel a gyanú szerint számos olyan megállapodást kötött szexuális zaklatások áldozataival, amelyek hallgatásra kényszerítik őket.

Tony Hall, a BBC főigazgatója több parlamenti bizottság meghallgatására is meghívást kapott – értesült a brit The Independent című lap. A kultúrát, médiát és sportügyeket, valamint a női egyenjogúság kérdését vizsgáló bizottságokban is be kell számolnia olyan esetekről, amikor a BBC a szerződéseibe beépített egy úgynevezett "hallgatási klauzulát", ami olyan kikötés, amely megtiltja a szerződő feleknek, hogy nyilvánosan beszélhessenek akár az őket ért munkahelyi zaklatásokról – vagy szinte bármilyen más, egyéb témáról.

Habár a szerződések ezen pontjai csak 2013-ig voltak érvényben – a közfelháborodás hatására eltörölték őket –, a brit közszolgálati csatorna talált egy kiskaput. Azóta ugyanis a zaklatásos és más esetekben a peren kívüli megállapodásra törekedtek, és az ilyen megállapodásokba csempészték be a hallgatási záradékot.

Az eset kapcsán nemcsak a bizottságok, hanem képviselők egy csoportja is a cselekvés mellett döntött. A brit Állami Számvevőszékhez írt levelükben követelik, hogy a szervezet vizsgálja ki a BBC peren kívüli megállapodásait.

A 30 képviselő által aláírt levélben – vannak köztük kormánypártiak és ellenzékiek egyaránt – az áll, elfogadhatatlan, hogy 

az adófizetők pénzét az áldozatok elhallgattatására költik".

A BBC egy tegnap esti közleményében egyébként elismerte, hogy számos megállapodásba belekerültek az úgynevezett hallgatási klauzulák.

Több képviselő is felvetette, hogy ez a gyakorlat nemcsak etikátlannak, hanem bizonyos feltételek teljesülése mellett törvénytelennek is nevezhető.

A parlamenti bizottságok nemcsak a BBC vezérét, hanem korábbi dolgozókat is meg fognak hallgatni a vizsgálatuk során. Az egyikük Carrie Gracie, a Kínával kapcsolatos témák szerkesztőjeként dolgozott a csatornánál. A liberális értékeket képviselő BBC-től azért ment el, mert kevesebbet keresett, mint a hasonló beosztásban levő férfi kollégái. A hírek szerint Gracie azért nem tudta a nyilvánosság előtt teljesen feltárni ügyét, mert őt is kötötték a hallgatási záradékok.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére