Este 7:59

Horváth József György

2017.05.09. 20:00

Megszûnik a várakozás a határokon; A magyar U17-es csapat az Eb negyeddöntõjében; Vona Gábornak lépnie kellene bekiabáló párttársa ügyében. A nap legfontosabb hírei.
Hajrá, magyarok!

Remek játékkal, simán nyert a magyar korosztályos csapat a horvátországi Európa-bajnokságon a Feröer-szigetek ellen, így negyeddöntőbe jutott a válogatott. A meccs elején sokáig kimaradtak a lehetőségek, még kapufát is rúgtak. Aztán a 24. percben megtört a jég, egy szöglet után Torvund fejelt a kapuba. Két perccel később Szoboszlai 11 méterről lőtt nagy erővel a kapuba egy lecsorgó labdát. Három perc múlva már 3 gól volt a magyar csapat előnye, Torvund duplázott. A második félidőben tíz perc sem kellett az újabb magyar gólhoz, melyet Szoboszlai szabadrúgásból szerzett. Ezután sem volt veszélyben a magyar kapu, de az utolsó 10-15 percre nagyon leült a meccs, ez viszont nem volt nagy baj számunkra. A végeredmény 4—0, a magyarok javára.

Megszűnik a várakozás a határokon

A magyar kormány ideiglenesen felfüggeszti a szisztematikus határellenőrzésről szóló európai uniós rendelet alkalmazását. Kontrát Károly közölte: az intézkedés miatt többórás várakozás alakult ki egyes határszakaszokon, és félő, hogy a nyári időszakban a várakozás ideje megsokszorozódhat. Hozzátette: a kormány ezért szükségesnek látja a szisztematikus határellenőrzés ideiglenes felfüggesztését – az erről szóló kormányhatározat hamarosan megjelenik a Magyar Közlönyben –, helyette célzott határellenőrzést vezet be. Magyarországnak kezdettől voltak fenntartásai a jogszabállyal, a gyakorlati működésével kapcsolatban, és az elmúlt heteket tesztüzemnek tekintette – mondta Kontrát Károly. Az illegális bevándorlás Európa legfontosabb vívmányait, így a schengeni rendszert és az uniós állampolgárok szabad mozgását veszélyezteti – tette hozzá.