Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ennyi volt, elszálltak Észak-Korea "álmai"

Nagy Gábor

2017.05.31. 09:28

Az Egyesült Államok hadserege kedden egy olyan tesztet hajtott végre, amelyben sikeresen el tudták hárítani egy interkontinentális ballisztikus rakéta támadását. Ha egyelõre még nem is tökéletes a technológia, mégis úgy tûnik: Észak-Korea "álmai" szertefoszlottak.
WASHINGTON, 09:28

Az Egyesült Államok hadserege kedden egy olyan tesztet hajtott végre, amelyben sikeresen el tudták hárítani egy interkontinentális ballisztikus rakéta támadását. Ha egyelőre még nem is tökéletes a technológia, mégis úgy tűnik: Észak-Korea "álmai" szertefoszlottak.

Az amerikai hadsereg egy – feltételezések szerint az észak-koreai ballisztikus rakétához hasonló – robbanófejet lőtt ki a Marshall-szigetekhez tartozó Kwajalein-atollról Alaszka partvidékének irányába, a légkörön kívülre, majd egy megsemmisítő rakétát küldött a magasba a kaliforniai Vandenberg légibázisról.

A teszt sikeres volt, hiszen a másodjára kilőtt rakéta hatástalanította a ballisztikus töltetet.

A földi telepítésű rakétavédelmi rendszert (GMD) az Egyesült Államok arra fejlesztette ki, hogy még a légkörbe visszatérésük előtt megsemmisítse az ellenséges robbanótölteteket.

A rendszer az Egyesült Államok nyugati partvidékén telepített, földi indítású (GBI) elhárító rakétákból és az Alaszkában lévő radarból áll. A rakétavédelmi rendszert 1999 óta már 17 alkalommal próbálták ki, de csak kilencszer volt sikeres – írja az MTI.

Jim Syring altengernagy, a Pentagon illetékes hivatalának igazgatója a sikeres kísérlet után kiadott közleményében hangsúlyozta:

Ez a védelmi rendszer életfontosságú hazánk biztonsága számára, és a teszt azt mutatja, hogy van alkalmas, megbízható elrettentő eszközünk egy nagyon valóságos fenyegetés ellen."

A hivatalos amerikai álláspont szerint a most tesztelt védelmi rendszer az erősödőnek tartott észak-koreai fenyegetés ellen védi az Egyesült Államokat.

Az aggodalom valósnak tűnik, hiszen Phenjan többször megfenyegette Washingtont, az észak-koreai rakétakísérletek pedig szinte már hetente sokkolják a közvéleményt.

Az Egyesült Államok mellett ugyanakkor Oroszország is folyamatosan fejleszti arzenálját. Dmitrij Rogozin miniszterelnök-helyettes februárban arról beszélt, hogy már nagyon közel állnak ahhoz, hogy rendszerbe állítsák legújabb interkontinentális ballisztikus rakétáikat, amelynek nem jelent kihívást az amerikai légvédelmi rendszer.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére