Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Elmagyaráztuk a New York Timesnak, hogy miért nem érdemes belerúgni Magyarországba

888.hu

2017.09.12. 11:28

A The New York Times szerkesztõi még mindig nincsenek tisztában a migránsválsággal - írta blogbejegyzésében Kovács Zoltán kormányszóvivõ, reagálva az amerikai napilap múlt heti szerkesztõségi cikkére, amelyben azt állították, hogy Magyarország súlyosbította a migránsválságot.

A kormányszóvivő szerint manhattani kényelemből kétségkívül nem könnyű megfogni ezt a "vitathatatlanul nehéz problémát", de ha komoly eszmecserét akarunk róla folytatni, akkor tisztában kell lennünk az alapvető tényekkel. A szóvivő az abouthungary.hu-ra írt bejegyzésében idézi ezzel kapcsolatban Orbán Viktor miniszterelnököt, aki szerint:

egy ország, amely nem képes megvédeni határait, nem is ország."

Az Orbán-kormány azért épített kerítést Magyarország déli határánál, mert az egyben a schengeni övezet külső határa is. Ez nem egyszerűen a "határ megerősítését" szolgálta – ahogyan azt az amerikai lap állította –, hanem Európa védelmét, illetve a schengeni egyezményből eredő kötelezettségeinek betartását is, amelyek a többi között előírják az EU-ba irányuló illegális migráció megakadályozását.

"A szabad mozgást lehetővé tevő, határ nélküli övezet, a schengeni övezet határbiztonságának és integritásának fenntartása alapvető fontosságú az EU biztonsága és a belső piac működése szempontjából. Ez itt a lényeg" – írta Kovács Zoltán az amerikai lap írására reflektálva. Leszögezte, hogy az erős és biztonságos határ nem súlyosbítja a migránsválságot, éppen ellenkezőleg.

 "A gyönge, védtelen határ teremt vonzerőt, súlyosbítva a válságot, ösztönözve a migránsokat arra, hogy nekivágjanak a veszélyes útnak. A határvédelem kudarca az, ami táplálta a migránsokon nyerészkedő embercsempész iparágat. És a külső határok védelmének a kudarca vezetett ahhoz, hogy migránsok százezrei léptek be illegálisan az EU területére" – írta a kormányszóvivő.

A kormányszóvivő reagált arra is, hogy az amerikai lap alkalomszerűen utal írásaiban a nemzetközi jogra és az európai értékekre, a NYT "limuzinliberális" olvasóit megszólítva.

Nincs olyan nemzetközi jogszabály, nincs európai egyezmény, amely Brüsszel hatáskörébe utalja a döntés jogát a bevándorlásról"

– írta a szóvivő. Magyarország tudomásul veszi az Európai Bíróság múlt heti döntését, de csak Magyarország döntheti el, hogy kit fogad be – állította Kovács Zoltán Orbán Viktor ezzel kapcsolatos kijelentésére utalva.

Ha valaki lemaradt volna az előzményekről, akkor ide kattintva felzárkózhat.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére