Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre nagyobb a félelem a keresztényekben az iszlamista merényletek miatt

Nagy Gábor

2017.04.12. 10:58

Vallási leszámolásoktól tartanak az arab világ egyik legnépesebb országában a keresztények.
KAIRÓ, 10:28

Vallási leszámolásoktól tartanak az arab világ egyik legnépesebb országában a keresztények – írta az Origo.

Az utóbbi időben megszaporodtak az iszlamista terrorcselekmények, támadások Egyiptomban. Legutóbb most hétvégén történt merénylet, melyben az Iszlám Állam által végrehajtott bombatámadásokban 44-en meghaltak, és többen pedig súlyosan megsérültek.

A virágvasárnapi merényleteket különböző kopt keresztény templomok ellen követtél el Tanta és Alexandria városában, az egyikben maga II. Teodor kopt pápa celebrált egy misét.

Hogy történhetett meg, hogy évtizedek óta nem látott támadássorozatot hajtottak végre a legnagyobb közel-keleti közösség ellen?

A The Atlantic nevű portál szerint az Iszlám Állam – az iraki beszivárgáshoz hasonlóan – Egyiptomban is ki tudta építeni a sejtjeit. Céljuk pedig nem is lehetne más, minthogy destabilizálják az észak-afrikai országot.

Az egyiptomi hatóságok bár próbálják megtartani az ellenőrzést az egész országban, ám egyes területek, mint például a Sínai-félsziget, kicsúszott a kezükből. Itt az Iszlám Állam folyamatos harcot vív a kormányzati csapatokkal – egyre kevesebb egyiptomi sikerrel, mivel a terület pedig túlságosan messze van a központtól, Kairótól.

A terrorszervezet sikeréhez hozzájárul az is, hogy a dzsihadisták sikeresen radikalizálják a közvéleményt.

Egy 2014-ben készült, dzsihádról szóló tanulmány szerint – „The Secret of The Egyptian Enigma” – a vallási ellentétek felszítása, illetve a kisebbségek elleni fellépés mind a radikális dzsihád sikeréhez járulnak hozzá. A szerző egyébként az Iszlám Állam egyik ideológusa, Abu Maudud al-Harmászi volt.

Ma már egyébként ott tartunk, hogy a keresztények mellett más vallási kisebbségek is az iszlamisták célpontjai között szerepelnek. Nemrég például két szúfi papot lefejeztek a Sínai-félszigeten.

Összességében az iszlamista sikerre kevés az esély, bár az egyiptomi társadalmi környezet kedvez a szélsőségeseknek.

Ilyen például a szektarianizmus, melyet évtizedeken keresztül táplált a kormányzat. Az észak-afrikai ország – sok más muszlim többségű országgal együtt – érvényesíti az istenkáromlás büntetését, diszkriminatívan korlátozza más vallásúaknak a templomok építését, megbélyegzik a kisebbségeket, a vallási szélsőségesek pedig gyakran nem kerülnek bíróságra. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére