Döcögõsen indult, sima lett a vége - 4-0-ra nyertünk Andorra ellen

2016.11.13. 20:18

A magyar válogatott hozta a kötelezõt, és fõleg a második félidõben a játék is jól ment a csapatnak.

A mérkőzés első 20-25 perce nem hozott élvezetes játékot, ráadásul az első kapura lövés Andorráé volt, igaz, nem volt veszélyes. Aztán szép lassan egyre nagyobb nyomást helyezett a csapat a jóval gyengébb erőkből álló ellenfélre.

A 27. percben Szalai még hibázott, aztán Korhut is mellé lőtt. A 33. percben a nagy öreg, sérüléssel bajlódó, de szerencsére a meccset vállaló Gera Zoltán szerezte meg a vezetést. Dzsudzsák ment el a jobbszélen, beadását a kapus pont Gera elé ütötte, ő pedig nem hibázott, 1–0.

Innen már sorozatban jöttek a helyzetek, a 43. percben pedig meg is született a második gól, megint Dzsudzsák adott be jobbról, Lang Ádám pedig a hosszú sarokba helyezte a labdát, 2–0.

A második játékrészt jobban kezdtük, mint az elsőt, végig a magyar csapat támadott. Sajnos sokáig azonban kimaradtak a helyzetek, aztán a 73. percben Gyurcsó is betalált, Gera passza után. Gyurcsó Ádám korábban kihagyott egy hasonló lehetőséget, most nem hibázott, jobbal a hosszú sarokba lőtt 8 méterről, 3–0.

A hajrában már futószalagon gyártottuk a ziccereket, a csereként beálló Stieber jó csele előzte meg az utolsó magyar találatot. Stieber a 16-os bal oldalán vet le egy röviden kifejelt labdát, ezután kicselezett egy védőt az alapvonalnál, beadását pedig Szalai Ádám a kapuba sarkazta, látványos gól volt, igaz, egy andorrai védő is beleért a gólvonalon, 4–0.

Ezzel a végeredmény: Magyarország–Andorra 4–0.

Jó hangulatú meccs volt sok szurkoló előtt. Érdekesség, hogy a második félidő elején Lengyelországot éltették a drukkerek, nyilván a pénteki eseményekre utalva.

A csoport másik 18 órás találkozóján Svájc 2–0-ra verte a Feröer-szigeteket, ezzel hibátlanul vezeti a csoportot, gólt is csak tőlünk kaptak. Portugália 20:45-től fogadja a letteket.

A magyar válogatott legközelebb kedden Svédország ellen lép pályára, barátságos meccsen.